Milwaukee se vytáhlo na Detroit

ČTK
18. 4. 2006 7:26
New York - Hráči Milwaukee dokázali v pondělním zápase basketbalové NBA porazit nejlepší týmu průběžného pořadí soutěže soutěže Detroitu.

Hostující Pistons, kteří nechali před play off odpočívat dva z trojice svých nejlepších střelců Rasheeda Wallace a Richarda Hamiltona, porazili na vlastním hřišti 113:93.

Jiří Welsch v dresu domácích odehrál pět minut a k vítězství přispěl dvěma body, když proměnil jeden ze dvou střeleckých pokusů. Milwaukee se dál dělí o šesté místo ve Východní konferenci s Indianou, která porazila Toronto 120:95, a Chicagem. Bulls přehráli Orlando 116:112 po prodloužení a připsali si páté vítězství po sobě.

Všechny týmy budou ve svých posledních zápasech v základní části bojovat o posun na pátou příčku, kterou momentálně drží Washington. Právě s Wizards odehraje Milwaukee v úterý závěrečné utkání. "Chtěli bychom být pátí, abychom hráli s Clevelandem, ale bude to hodně těžké," řekl centr Bucks Andrew Bogut s odkazem na soupeře pro první kolo play off.

San Antonio zdolalo Utah 115:82 a získalo titul v Jihozápadní divizi, která byla jako poslední nerozhodnutá. Úřadující šampioni si tak navíc zajistili prvenství v Západní konferenci a do play off vstoupí jako první nasazení.

"Je skvělé, že se nám podařilo zajistit si výhodu domácího hřiště," řekl Tim Duncan, jenž k výhře přispěl 16 body. "Myslím, že všichni jsme na tom teď docela dobře a to je hlavní," dodal Duncan, jenž svému týmu pomohl vypracovat v koncovce třetí čtvrtiny dostatečný náskok, aby kouč mohl nechat v závěru některé opory odpočívat.

Basketbalisté Bostonu utrpěli v duelu s Clevelandem už pátou porážku za sebou. Oba týmy se musely obejít bez svých největších hvězd. Domácím chyběl už podruhé Paul Pierce, který má zraněný loket, Cleveland nastoupil bez LeBrona Jamese, jenž má zvrtnutý kotník.

Indianě se v Torontu podařilo ukončit sérii devíti porážek na hřištích soupeřů. Hlavním tahounem týmu byl Predrag Stojakovič, jenž k výhře přispěl 27 body.

Orlando - Chicago 112:116 po prodl., Toronto - Indiana 95:120, New York - Charlotte 91:98, Boston - Cleveland 88:93, Milwaukee - Detroit 113:93, San Antonio - Utah 115:82, Denver - Houston 83:86, Phoenix - New Orleans/Oklahoma City 115:78, Golden State - Portland 93:79.