McIlroy není golfovým králem, ve finále padl s Mahanem

27. 2. 2012 8:45
Mistrovství světa ve hře na jamky ovládl domácí Američan
Rory McIlroy.
Rory McIlroy. | Foto: Reuters

Marana - Mistrovství světa ve hře na jamky vyhrál Američan Hunter Mahan. V nedělním finále turnaje Match Play Championships na hřišti v Maraně porazil domácí golfista Roryho McIlroye ze Severního Irska, který se tak nestal světovou jedničkou ani nejmladším vítězem šampionátu v historii.

Oba soupeři se do finále MS probojovali poprvé a lepší v něm byl devětadvacetiletý Mahan, který zápas o titul rozhodl na předposlední jamce a získal prémii 1,44 milionu dolarů.

Woods na MS v jamkové hře skončil už v druhém kole

O sedm let mladší vítěz US Open McIlroy mohl v případě úspěchu sesadit z čela golfového žebříčku Angličana Luka Donalda, který vypadl v prvním kole.

Nejmladším vítězem MS ve hře na jamky tak zůstal Američan Tiger Woods, kterému při triumfu v roce 2003 bylo 27 let.