Sedmnáctiletý český baseballista Marek Chlup zazářil na Homerun Derby

Ján Jabrocký
5. 1. 2017 13:30
Marek Chlup na Power Showcase Homerun Derby odpálil čtyři homeruny a vysloužil si pozvánku do World Classic.
Marek Chlup na Power Showcase 2016 | Video: Ján Jabrocký

Miami - Čtyři homeruny dokázal odpálit na letošním ročníku Power Showcase Homerun Derby jediný český zástupce Marek Chlup. Na postup do finálového kola to nakonec nestačilo. I tak Marek svým výkonem zaujal a vysloužil si navíc nominaci do zápasu World Classic.

Celé klání se odehrálo na stadionu Marlins Park, kde hrávají své zápasy hráči Miami Marlins. Ten seřadí mezi stadiony, kde obvykle baseballisté moc homerunů neodpalují. V uplynulé sezoně si na něm hráči MLB připsali "pouze“ 123 homerunů. Hůře na to byl pouze jediný stadion soutěže.

Proto je výkon českého sedmnáctiletého reprezentanta velmi dobrým počinem. V konkurenci hráčů z celého světa se rozhodně neztratil a se čtyřmi homeruny předvedl jeden z lepších výkonů Homerun Derby. Jeho nejdelší odpal letěl až přes hranici 126 metrů.

"S výkonem na Homerun Derby nejsem nespokojen,“ řekl ke svému účinkování v tomto mezinárodním baseballovém klání Marek Chlup. "Možná jsem měl na víc, ale rozhodně jsem do toho dal všechno.“

Pár dnů po Homerun Derby se v rámci této několikadenní akce odehrál také zápas World Classic, do kterého organizátoři vybrali hráče do dvou týmu. Marek dostal šanci v týmu National a hned v první směně se výrazně přičinil o dobrý start tohoto výběru. Po povedeném odpalu se nejdříve dostal na metu a později v průběhu směny doběhl také pro bod. Nakonec však se svými spoluhráči musel skousnout těsnou porážku 3:4.

"Týden, který jsem strávil na Floridě, byl úžasný. Nasbíral jsem mnoh nových zkušeností a maximálně jsem si to užil. Chtěl bych podekovat všem, kteří mi v tom pomohli,“ dodal mladý baseballista.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy