Sedmnáctiletý český baseballista Marek Chlup zazářil na Homerun Derby

Ján Jabrocký
5. 1. 2017 13:30
Marek Chlup na Power Showcase Homerun Derby odpálil čtyři homeruny a vysloužil si pozvánku do World Classic.
Marek Chlup na Power Showcase 2016 | Video: Ján Jabrocký

Miami - Čtyři homeruny dokázal odpálit na letošním ročníku Power Showcase Homerun Derby jediný český zástupce Marek Chlup. Na postup do finálového kola to nakonec nestačilo. I tak Marek svým výkonem zaujal a vysloužil si navíc nominaci do zápasu World Classic.

Celé klání se odehrálo na stadionu Marlins Park, kde hrávají své zápasy hráči Miami Marlins. Ten seřadí mezi stadiony, kde obvykle baseballisté moc homerunů neodpalují. V uplynulé sezoně si na něm hráči MLB připsali "pouze“ 123 homerunů. Hůře na to byl pouze jediný stadion soutěže.

Proto je výkon českého sedmnáctiletého reprezentanta velmi dobrým počinem. V konkurenci hráčů z celého světa se rozhodně neztratil a se čtyřmi homeruny předvedl jeden z lepších výkonů Homerun Derby. Jeho nejdelší odpal letěl až přes hranici 126 metrů.

"S výkonem na Homerun Derby nejsem nespokojen,“ řekl ke svému účinkování v tomto mezinárodním baseballovém klání Marek Chlup. "Možná jsem měl na víc, ale rozhodně jsem do toho dal všechno.“

Pár dnů po Homerun Derby se v rámci této několikadenní akce odehrál také zápas World Classic, do kterého organizátoři vybrali hráče do dvou týmu. Marek dostal šanci v týmu National a hned v první směně se výrazně přičinil o dobrý start tohoto výběru. Po povedeném odpalu se nejdříve dostal na metu a později v průběhu směny doběhl také pro bod. Nakonec však se svými spoluhráči musel skousnout těsnou porážku 3:4.

"Týden, který jsem strávil na Floridě, byl úžasný. Nasbíral jsem mnoh nových zkušeností a maximálně jsem si to užil. Chtěl bych podekovat všem, kteří mi v tom pomohli,“ dodal mladý baseballista.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy