Část baseballového turnaje na OH 2020 bude ve Fukušimě

ČTK ČTK
9. 11. 2016 13:04
Prefektura Fukušima se devět let po jaderné katastrofě stane součástí olympijských her. Organizační výbor OH 2020 v Tokiu dnes schválil, že ve Fukušimě se odehrají některé zápasy v baseballu a softbalu, které se na hrách v Japonsku vrátí do olympijského programu. K havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě došlo po zemětřesení a tsunami v březnu 2011, stejnojmenné město je vzdáleno asi 60 km od zničených reaktorů. "Nyní budeme s organizačním výborem hledat vhodné lokality a uděláme vše, co bude v našich silách, aby akce v naší prefektuře byla úspěšná," řekl guvernér Fukušimy Masao Učibori. O tom, kde konkrétně a které zápasy se tam budou konat, rozhodne MOV na začátku prosince.
Fukušima.
Fukušima. | Foto: Vimeo
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy