Kvitová: Pěkně jsme to my Češky v Londýně rozbalily

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 7. 2011 15:45
Přečtěte si tiskovou konferenci po triumu Petry Kvitové ve wimbledonské dvouhře. Tenisová hrdinka se v pondělí vrátila do České republiky.
Petra Kvitová (interview)
Petra Kvitová (interview) | Foto: Reuters

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítějte u online přenosu z návratu čerstvé vítězky Wimbledonu Petry Kvitové do České republiky. 

- Jednadvacetiletá Kvitová se po Martině Navrátilové a Janě Novotné stala třetí českou vítězkou nejslavnějšího tenisového turnaje. Její cestu za triumfem si můžete obrazově zrekapitulovat ZDE. 

- Podle svých slov jí velikost úspěchu stále ještě nedochází. "Zatím se cítím pořád stejně. Nijak zvlášť si to pořád neuvědomuju," prohlásila v neděli. 

- Petře nyní gratulovali mimojiné hejtman olomouckého kraje Martin Tesařík, starosta Prostějova Miroslav Pišták, ředitel TK Prostějov Petr Chytil, předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka nebo manažer Kvitové Miroslav Černošek. 

- Tisková konference začíná, Petra Kvitová vchází do sálu po boku tiskového mluvčího České sportovní Karla Tejkala. 

- "Na večer šampionů jsem se vůbec netěšila, ale zalíbila se nám s trenérem a celým týmem tolik, že bych si ji ještě jednou ráda zopakovala." 

- Trenér David Kotyza: "Petra na trávě hrát umí, což potvrdila týden před Wimbledonem v Eastbourne, kde byla ve finále. Hodně lidí ji proto favorizovalo, nám to ale docházelo, až když postupovala dál a dál. Ještě si to pořádně neuvědomuju, docházet mi to začalo až v neděli na té večeři. Povídali jsme si tam s Novakem a jeho přítelkyní. Pak mě překvapila Petra, která přišla v krásných modrých šatech. To byla obrovská změna, já ji znám jen v teplácích a tričku. 

- Kondiční trenér Jozef Ivanko: "Mám co dělat, abych se znovu nerozplakal, celý den po zápase jsem nespal." 

- Petro, co bylo těžší, vyhrát Wimbledon, nebo zvládnout ty nutné povinnosti po zápase? "Těžší bylo určitě to celý vyhrát, i když zvládnou ty věci potom, bylo taky složitý." 

- Kotyza: "Bylo štěstí, že se Petra do čtvrtfinále ani nezpotila, proto ji to zranění svalu na noze tolik neovlivňovalo." 

- Ivanko: "Petra měla potíže na servisu a retutnu, teď bude regenerovat a zapojí se až na americké sérii na betonu - na začátku srpna v Torontu." 

- Petro, neváhala jste s pozvání svých rodičů na finále? Když loni přijeli na semifinále, prohrála jste. "Určitě jsem neváhala, ta porážka loni kvůli příjezdu našich nebyla. Byla jsem moc ráda, že ve finále mohli být u toho." 

- Kotyza: "Měl jsem ňa večeři velký boty a krk jak na gilotině, hrozně jsem se potil, aspoň sem ale trochu zhubnul." 

- Kvitová: "Novak mi řikal, že jeho trenér (Slovák Marián Vajda) už dlouho říká, že budu světovou jedničkou a Novak si to teď prý myslí taky." 

- Kvitová: "Po zápase mě asi třikrát objímala Iveta Benešová. Jsem ráda, že v neděli vyhrála i ona a Květa Peschkeová hned po mě. Pěkně jsme to tam my Češky rozbalily." 

- Kvitová: "Teď toho budu mít moc, ve čtvrtek pojedu do Prahy za panem Klausem, pak na Karlovarský festavil, do České televize, v pátek do Fulneku, budu mít celý týden hodně práce." 

- Kvitová: "Ve finále jsem měla jediný problém, když jsem vyhodila ven tu smeč. Měla jsem ale štěstí, že den před tím podobnou smeč skazil v semifinále Murray a pak dobře rozjetý zápas prohrál. Řekla jsem si, hlavně nesmím být jako Murray, hlavně se nezlom jako Murray. Naštěatí jsem to zvládla a brzo to z hlavy dostala. 

- Petro, jak vám bylo, když jste rozhodující dva zápasy hrála proti ječícím sirénám. "Vůbec jsem to nevnímala, člověk je v takovém tranzu, že vůbec ty zvuky nevnímá, soustředí se jen na odrazy od rakety." 

- Jaký je teď váš dnešní plán. "Přijedou za mnou naši s bráchama, takže si jich konečně užiju, pak si po splnění všech povinností vezmu aspoň dva dny volna a úplně vypnu. K tenisu se teď asi dlouho nedostanu." 

- Petro, prý jste mluvila s Radimem Urbánkem, vašeho spoluhráče z Prostějova, kter v květnu přejel vlak. "Říkal mi, že mě sledoval každý den a že mi to moc přeje, prý se jeho stav hodně zlepšil, doufám, že se s ním ještě někdy uvidím." 

- To je z tiskové konference vše. Petru nyní čeká rozhovor s šéfredaktorem České televize pro pořad Na slovíčko. Ten bude odvysílán dnes od 18:30 na ČT4. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy