15. 2. 2011 20:55
Moritaová-Kvitová 7:6,7:6, Štěpánek - Becker 6:4,6:2
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Dubaj/Memphis - Aktuální české tenisové jedničce a čtrnácté hráčce světa Petře Kvitové se vůbec nepovedlo 1. kolo turnaje v Dubaji.

Dvacetiletá Češka, která v neděli ve finále turnaje v Paříži porazila světovou jedničku Kim Clijstersovou, podlehla ve dvou tie-breacích stejně staré Japonce Moritaové, které patří v žebříčku WTA až 57. místo.

Kvitová si tak připsala teprve druhou prohru v sezoně.

Záhlavová-Strýcová propadla s Krajickovou už v 1. kole
Benešová v Dubaji nestačila na Švýcarku Bacsinszkou

"Řekla bych, že dneska bylo všechno špatně," uvedla čerstvá světová čtrnáctka. "Byla jsem unavená. Nemohla jsem pořádně podávat, protože mě tahaly břišní svaly. A také jsem byla pomalá, bylo pro mě dnes opravdu těžké hrát," dodala Kvitová.

Naopak Klára Zakopalová jde dál. V úvodním kole vyřadila svou krajanku Lucii Šafářovou, a potvrdila tak svůj postup na 33. místo žebříčku WTA, na němž o dvě místa svou soupeřku přeskočila.

Zakopalová nedala Šafářové šanci, porazila ji dvakrát 6:2, a vrátila ji tak porážku z druhého kola Australian Open.

Ve druhém kole si zahraje s Italkou Flavií Pennettaovou.

Hradecká se ve 2. kole střetne se Záhlavovou

Lucie Hradecká
Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Lucie Hradecká postoupila na turnaji v Memphisu do 2. kola, v němž se utká s další českou tenistkou Sandrou Záhlavovou.

V 1. kole si snadno (6:1, 6:3) poradila s Američankou Julií Dittyovou, a vedle Záhlavové a Renaty Voráčové se stala třetí tenistkou, která postoupila dál.

Uspěl také Radek Štěpánek, který za hodinu a půl zdolal 6:4, 6:2 Němce Benjamina Beckera.

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci vypadl hned v prvním kole Jan Hájek. Za hodinu ho po setech 6:2, 6:2 vyřadil Francouz Adrian Mannarino. Hájek tak i na čtvrtém turnaji v sezoně skončil v úvodním kole hlavní soutěže a ještě nevyhrál ani set.

Memphis - dvouhra - 1. kolo:

Hradecká - Dittyová (USA) 6:1, 6:3. Štěpánek - Becker (Něm.) 6:4, 6:2. Mannarino - Hájek 6:2, 6:2.