Kvitová dostala od Rusky kanára a finále hrát nebude

30. 9. 2011 8:25
Tokio: Kvitová - Zvonarevová 6:7, 0:6
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Tokio - Tři nevyužité setboly v první sadě a potupný kanár v setu druhém jako pomyslný hřebíček do rakve. Tak dopadlo semifinále tenistky Petry Kvitové na turnaji v Tokiu.

Česká jednička prohrála s Ruskou Verou Zvonarevovou po setech 6:7 a 0:6 a ve finále si nezahraje. Wimbledonská vítězka tak přišla o možnost poskočit už na čtvrté místo světového žebříčku.

Pokud by v Tokiu triumfovala, figurovala by v pondělním vydání pořadí WTA dokonce na třetím místě.

Kvitová má jistý Turnaj mistryň, Šarapovová jí vzdala
Kvitová postoupila v Tokiu do čtvrtfinále

Přesto se díky účasti v semifinále posune alespoň na páté místo a získá defenitivní jistotu účasti na Turnaji mistryň.

Zápas proti Zvonarevové přitom pro Kvitovou začal výborně. Za necelých minut vedla 4:0 a poté i 5:1, když Rusce třikrát sebrala servis.

Měla první setbol, ale po nevynucené chybě se světová čtyřka Zvonarevová chytla a Kvitová začala naopak kazit. Další dva setboly měla česká hráčka k dispozici za stavu 5:3, opět ovšem chybovala.

Její soupeřka předvedla dokonalý obrat a v tie-breku rozhodla o zisku prvního setu. Pošramocené sebevědomí Kvitové se naplno projevilo ve druhé sadě, kdy nezískala ani jedinou hru.