Koukal s Bauerem vyhráli sprint, Slovák Bajčičák Bohemia Tour

ČTK
28. 3. 2006 17:20
Běžci na lyžích Martin Koukal s Lukášem Bauerem vyhráli dnešní sprint dvojic na Horních Mísečkách. Český pár porazil o desetinu sekundy Slováky Martina Bajčičáka a Ivana Bátoryho, ale z celkového prvenství ve čtyřdílné sérii Botas Bohemia Tour 2006 na krkonošských tratích se radoval Bajčičák.

I mezi ženami putuje první cena díky Aleně Procházkové na Slovensko. V nevlídném počasí běželi finále sprintu dvojic na trati 1,5 kilometru volnou technikou podle očekávání Koukal s Bauerem proti slovenskému páru. Vyrovnanou bitvu nakonec rozhodl Koukal, který ve finiši porazil Bajčičáka.

"Koukal po finiši dobře nakopl nohu a vyhrál vlastně o botu," řekl ČTK pořadatel Květoslav Žalčík. Sprint běžkyň vyhrály juniorky Eva Nývltová s Lenkou Munclingerovou. V hodnocení Bohemia Tour nasbíral Bajčičák, který dva závody vyhrál, jednou byl třetí a jednou druhý, dohromady 44 bodů a získal odměnu ve výši 12 tisíc korun plus věcné ceny.

O bod méně nashromáždil stříbrný medailista z olympijských her v Turíně Bauer, Koukal obsadil třetí místo. "Opravdu jsem nadšený, ač bylo škaredě, tak se i díky účasti slovenských běžců do poslední chvíle závodilo naplno," uvedl Žalčík.

Výsledky - sprint dvojic: Muži (8x1,5 km volnou technikou): 1. Koukal, Bauer (ČR), 2. Bajčičák, Bátory (SR) -0,1, 3. Řezáč, Lejsek (ČR) -57,2. Konečné pořadí: Muži: 1. Bajčičák 44 bodů, 2. Bauer, 43, 3. Koukal 40, 4. Bátory 38, 5. Řezáč 38.

Junioři: 1. Razým. Ženy (6x1,5 km volnou technikou): 1. Nývltová, Munclingerová (ČR), 2. Suchánková, Procházková, -0,4, 3. Janečková, Moravcová (ČR) -5,7. Konečné pořadí:

Ženy: 1. Procházková 44, 2. Janečková 42, 3. Rajdlová 42. Juniorky: 1. Nývltová.