Karvinští házenkáři jsou ve finále extraligy

ČTK
1. 4. 2006 17:30
Louny - Karvinští házenkáři porazili v semifinále extraligy potřetí za sebou Lovosice a stejně jako před rokem si zahrají o mistrovský titul. Kvůli záplavám v Lovosicích se dnes třetí zápas semifinálové série uskutečnil v hale v Lounech, kde Karviná zvítězila jednoznačným poměrem 32:20.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Lovosičtí házenkáři přitom začali lépe, v úvodu utkání vstřelili čtyři branky za sebou, ale vyrovnaný stav pak udrželi jen do 12. minuty. Potom už převzali iniciativu favorizovaní obhájci titulu a do konce poločasu zvýšili svůj náskok až na rozdíl osmi branek.

Po změně stran pak už domácí mužstvo prakticky nekladlo soupeři odpor. Pod dojmem rozhodnutého zápasu se z lovosické hry zcela vytratila bojovnost a skóre dál narůstalo ve prospěch karvinských hráčů.

Lovosice - Karviná 20:32 (9:17)
Nejvíce branek: Kratochvíl 8/3, Bouček 3/2 - Sobol 5/2, Horák 5, Zdráhala a Heinz po 4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/2. Vyloučení: 6:6. Diváci: 500. Konečný stav série: 0:3.