K Salátové míse mají blíž Španělé. Otočili čtyřhru

Sport Sport, Red Spo
22. 11. 2008 22:02
Calleri/Nalbandian - Lopez/Verdasco 7:5, 5:7, 6:7, 3:6
Feliciano Lopez (druhý zleva) a Fernando Verdasco se radují se španělským týmem z výhry ve čtyřhře, která je přiblížila k triumfu ve finále Davis Cupu proti Argentině. | Foto: Reuters

Mar del Plata - Španělští tenisté vyhráli ve finále Davis Cupu sobotní čtyřhru a v duelu s Argentinou je od celkového triumfu dělí už jen bod.

Domácí dvojice Calleri, Nalbandian prohrála Felicianem Lopezem a Fernandem Verdaskem 7:5, 5:7, 6:7 a 3:6.

Argentinci sice vyhráli první set, když až ve dvanáctém gamu ztratil servis Verdasko, ve druhé sadě ale úplně stejně chyboval Calleri a bylo vyrovnáno.

Čtěte více: DC: Španělé srovnali krok. První bod jim zajistil Lopez

Nabuzení Španělé pak šli ve třetím setu rychle do vedení 5:1, ale domácí ještě dokázali průběh zdramatizovat a dotáhnout sadu až do tie-breaku. V tom ale Argentinci neuvěřitelně ztratili náskok 5:1 a tenisté z Pyrenejského poloostrova vedli 2:1 na sety.

Čtvrtou sadu už Lopez s Verdaskem prakticky ovládli a po vítězství 6:3 jim k triumfu v Davisově poháru stačí vyhrát jednu z nedělních dvouher.