DC: Španělé srovnali krok. První bod jim zajistil Lopez

21. 11. 2008 22:13
Nalbandian - Ferrer 6:3, 6:2, 6:3
Feliciano Lopez srovnal vývoj finálové bitvy Davis Cupu
Feliciano Lopez srovnal vývoj finálové bitvy Davis Cupu | Foto: Sport

Mar del Plata - Španělský tenista Feliciano Lopez porazil v pátečním utkání finále Davis Cupu Argentince Juana Martína del Potra 4:6, 7:6, 7:6 a 6:3, a vyrovnal tak dosavadní stav celkové série na 1:1.

Již v podvečerních hodinách totiž dostal původně Jihoameričany do vedení David Nalbandian, který s přehledem porazil Davida Ferrera.

Dlouho očekávané první střetnutí trvalo v argentinském Mar del Plata necelé dvě hodiny a lépe do něj vstoupil právě domácí tenista. Ten už poměrně brzy a snadno dokázal získávat soupeřův servis.

Ferrer si naopak s houževnatým a fanoušky podporovaným Nalbandianem dlouho nevěděl rady a ani v dalších setech nenašel na jeho spolehlivou hru dostatečnou odpověď.

Ve třetím setu navíc opět přišel za stavu 2:3 o své podání a Argentinec si už pak následně nenechal první vítězství utéct.

Napravit reputaci španělského výběru měl večer David Ferrer, jenž vyzval Juana Martina del Potra. A také do tohoto duelu vstoupil lépe domácí tenista, který získal první sadu v poměru 6:4.

V dalších minutách se však Lopez zvedl a díky dvěma získaným tie-breakům otočil vývoj střetnutí ve svůj prospěch.

Rozhodnutí pak nakonec přinesla čtvrtá sada, v jejímž průběhu se del Potro zranil a i přestože následně v zápase pokračoval, nebyl schopen už rozjetého Lopeze zastavit.

Nalbandian (Arg.) - Ferrer (Špa.) 6:3, 6:2, 6:3.
del Potro (Arg.) - Lopez (Spa.) 6:4, 6:7, 6:7, 3:6

Argentina - Španělsko 1:1