27. 5. 2011 21:46
Djokovič - Del Potro 1:1, dohrávat se bude v sobotu
Caroline Wozniacká se s French Open loučí po třetím kole.
Caroline Wozniacká se s French Open loučí po třetím kole. | Foto: Reuters

Paříž - Světová tenisová jednička Caroline Wozniacká vypadla na Roland Garros už ve třetím kole. Dánská hráčka skončila na raketě Slovenky Daniely Hantuchové, které podlehla jednoznačně po setech 1:6 a 3:6.

Ani v Paříži tak dvacetiletá Wozniacká nezíská svůj první grandslamový titul dosavadní kariéry.

Osmadvacátá nazasená Hantuchová v zápase jasně dominovala a výsledek mohl být ještě jasnější. Po první setu, ve kterém Wozniackou doslova deklasovala, totiž ve druhé sadě vedla už 4:0.

Česká senzace Rosol: Nemůžete čekat na soupeřovy chyby
Životní zápas Rosola: V Paříži šokoval světovou osmičku
V Paříži vypadla i Šafářová. Podlehla Němce Görgesové
Djokovičův konec? V Paříži ho čeká vzkříšený Del Potro

Teprve poté se dánská hvězda probudila a snížila na 4:3. Vzápětí ale opět ztratila servis a definitivně přišla o poslední šanci.

Ostatním favoritkám, mezi něž se řadí také česká tenistka Petra Kvitová, tak z cesty mizí nejvážnější soupeřky. Den před jedničkou Wozniackou skončila také světová dvojka Kim Clijstersová z Belgie.

Ta ve druhém kole po tuhém boji podlehla Nizozemce Arantxe Rusové.

Ze hry venku je také loňská finalistka Samantha Stosurová z Austrálie. Favoritka prohrála s Argentinkou Gisele Dulkovou po setech 4:6, 6:1 a 3:6.

Naopak vcelku spolehlivé výkony předvádí obhájkyně loňského titulu Italka Francesca Schiavoneová, které však ve třetím kole úlohu usnadnila Číňanka Šuaj Pcheng. Ta za stavu 6:3 a 1:2 pro soupeřku utkání skrečovala.

Schiavoneová v prvním setu prohrávala už 1:3, nepříznivý stav ale dokázala otočit. Ve druhém setu přišly potíže evidentně vyčerpané Číňanky, která se při zdravotní prohlídce dokonce rozbrečela.

Posedmé v řadě je v osmifinále French Open Švýcar Roger Federer. Ten ve třetím kole smetl Srba Janko Tipsareviče 6:1, 6:4 a 6:3 a na turnaji ještě neprohrál jediný set.

Tuhý boj podle očekávání svádějí Novak Djokovič a Juan Martin Del Potro. Letos suverénní Srb sice vyhrál první set poměrem 6:3, ve druhé sadě se ale karta obrátila.

Znovuzrozený Argentince zvítězil rovněž 6:3 a srovnal stav setů na 1:1. Poté rozhodčí zápas přerušil kvůli tmě a další sety odložil na sobotu.

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Fognini (It.) - García-López (30-Šp.) 4:6, 6:3, 6:3, 6:1, Federer (3-Šp.) - Tipsarevič (29-Srb.) 6:1, 6:4, 6:3, Ferrer (7-Šp.) - Stachovskij (31-Ukr.) 6:1, 6:1, 6:3.

Ženy:

Hantuchová (28-SR) - Wozniacká (1-Dán.) 6:1, 6:3, Bartoliová (11-Fr.) - Görgesová (17-Něm.) 3:6, 6:2, 6:4, Dulková (Arg.) - Stosurová (8-Austr.) 6:4, 1:6, 6:3, Jankovičová (10-Srb.) - Matteková-Sandsová (USA) 6:2, 6:2, Kuzněcovová (13-Rus.) - Marinová (Kan.) 6:0, 6:4, Schiavoneová (5-It.) - Šuaj Pcheng (29-Čína) 6:3, 1:2 skreč.