Inline hokejisté jsou ve finále. Švédům nasázeli 8 gólů

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 6. 2011 22:07
Ve finále se Češi utkají s USA

Pardubice - Čeští inline hokejisté postoupili do finále domácího mistrovství světa. V semifinálovém zápase přehráli v Pardubicích Švédsko poměrně jednoznačně 8:4.

Na patnáctém šampionátu tak budou v sobotu od 18 hodin útočit na své historicky první zlato.

Ve finále se Češi utkají v sobotu od 18:00 s obhájci titulu ze Spojených států amerických, kteří zdolali Kanadu 4:2. Týmy si tak zopakují loňskou finálovou bitvu z Karlstadu, kde Češi prohráli 3:4.

Inlajnisté smetli Slováky a jsou v semifinále MS
Rachůnek dostal na MS inlajnistů trest za potyčku
Inline hokejisté porazili i Švédy a čekají je Slováci

Švédové přitom začali semifinálový zápas lépe, když se už po necelé minutě hry trefil Bejmo. Vozdecký ovšem rychle vyrovnal a v osmé minutě otočil skóre Koudelka.

Vzápětí ještě odpověděl Olsson, vedení ale českému týmu vrátil v 17. minutě Besser.

Definitivní rozhodnutí přichystali Češi na třetí čtvrtinu. Nejdříve zvýšil Polanský a za čtyři minuty dal svůj druhý gól v utkání Besser.

Petr Tenkrát.
Petr Tenkrát. | Foto: Lukáš Drštička

V závěrečné části snížil Höglund, ale Vozdecký poté upravil na 6:3. Čechy nerozhodila ani trefa Svenssona a v závěru dokázali navýšit dvoubrankové vedení.

Nejprve byl při nájezdu na prázdnou branku při power play soupeře faulován Rachůnek a byl z toho technický gól. Další trefu do prázdné branky pak přidal Tenkrát, který upravil na konečných 8:4.

Účastí ve finále Češi už prakticky vyrovnali svůj nejlepší výsledek na MS, kterým byly stříbrné medaile v roce 2000.

MS v inline hokeji IIHF v Pardubicích:

Semifinále:

Česká republika - Švédsko 8:4 (2:2, 1:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Vozdecký (K. Rachůnek, Demel), 8. Koudelka (Rachůnek), 17. Besser (Polanský), 31. Polanský (Besser), 35. Besser (Polanský), 43. Vozdecký, 47. Rachůnek (technický gól), 48. Tenkrát - 1. Bejmo (Brolin, Luukkonen), 9. Olsson (Nilsson), 37. Höglund (Svensson, Nilsson), 44. Svensson (Olsson). Rozhodčí: Kuloaro (Fin.), Dreger (USA). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 4500.

20:00 Kanada - USA.

O 5.-8. místo:

Slovinsko - Německo 5:3 (1:1, 1:1, 1:1, 2:0), Finsko - Slovensko 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:0, 2:3 - 0:0).