Hvězda NFL kvůli koronaviru vynechá sezonu. Hightower má obavy o zdraví rodiny

ČTK ČTK
28. 7. 2020 18:32
Kvůli pandemii koronaviru vynechá nadcházející sezonu v zámořské lize amerického fotbalu NFL hvězdný obránce Dont'a Hightower. Trojnásobný vítěz Super Bowlu a pilíř celku New England Patriots se tak rozhodl kvůli obavám o zdraví své rodiny.
Dont'a Hightower z týmu New England Patriots.
Dont'a Hightower z týmu New England Patriots. | Foto: Reuters

Třicetiletý Hightower, jenž s Patrioty slavil titul v NFL v letech 2014, 2016 a 2018, se 16. července stal poprvé otcem, navíc jeho matka se léčí s cukrovkou druhého typu. "Moje snoubenka a já se teď staráme víc o zdraví naší rodiny než o fotbal, obzvlášť kvůli přírůstku do rodiny," citovala Hightowera zámořská média.

Podobně se už rozhodla i řada dalších hráčů, mezi nimi i Hightowerovi spoluhráči Patrick Chung a Brandon Bolden či jiný šampion NFL Laurent Duvernay-Tardif z Kansas City. V současné situaci jim dává možnost nenastoupit do sezony klauzule v kolektivní smlouvě uzavřená mezi vedením NFL a hráčskou asociací NFLPA. Dohoda jim v takovém případě zajišťuje příjem ve výši 150 000 dolarů. Hightower měl v posledním roce své aktuální smlouvy inkasovat osm milionů dolarů.

Nejbohatší klubová soutěž světa se má rozběhnout 10. září.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy