Hradecká titul nezískala. Ve finále padla s Rezaiovou

23. 5. 2009 15:50
Rezaiová - Hradecká 7:6, 6:1
Lucie Hradecká na svůj první titul nedosáhla
Lucie Hradecká na svůj první titul nedosáhla | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Štrasburk - Tenistka Lucie Hradecká na první titul ve dvouhře na okruhu WTA nedosáhla. Čtyřiadvacetiletá Češka prohrála v dnešním finále na turnaji ve Štrasburku s domácí Aravane Rezaiovou po setech 6:7 a 1:6.

Hradecká přitom nevstoupila do zápasu špatně a v prvním setu měla za stavu 5:3 výhodu podání. Rezaiová však srovnala a nakonec získala sadu v tie-breaku.

Do druhého setu sice vstoupila 84. tenistka světového žebříčku brejkbolem, ale zbytek sady patřil francouzské hráčce.

Česká tenistka se tak ani na druhý pokus nedočkala premiérového titulu ve dvouhře. Loni na turnaji v Bad Gasteinu, který byl jejím nejlepším dosavadním výsledkem, také prohrála ve finále.

Mnohem víc se české tenistce na okruhu WTA daří ve čtyřhře, kde už získala pět titulů. Hradecká se v případě vítězství mohla stát třetí českou vítězkou turnaje ve Štrasburku.

Před třemi roky v tomto francouzském městě vyhrála Nicole Vaidišová a v roce 1989 Jana Novotná