Hilgertová se kvalifikovala na šesté olympijské hry

22. 4. 2012 14:30
44letá kajakářka uspěla v posledním kval. závodě

České Budějovice - Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová se v Londýně pošesté představí pod pěti kruhy.

Čtyřiačtyřicetiletá kajakářka se na hry nominovala díky vítězství v  závěrečném kvalifikačním závodu Českého poháru v Českých Budějovicích.

Hilgertová bojovala o místo pro Londýn s dvaadvacetiletou Kateřinou Kudějovou, jež měla po polovině kvalifikace navrch. Zkušená Hilgertová se však vrátila do hry sobotním vítězstvím v prvním závodu v Českých Budějovicích, který její rivalka pokazila.

VIDEO Půvabné volejbalistky natočily hravý videoklip

Šampionka z Atlanty 1996 a Sydney 2000 si tím zajistila pro tuto sezonu účast v reprezentaci a dnes přidala i nominaci na olympiádu.

Už v sobotu se kvalifikoval do Londýna kajakář Vavřinec Hradilek, o místa v dalších kategoriích se dnes ještě bojuje.

Na šesti olympijských hrách dosud z českých sportovců startovali pouze veslaři Václav Chalupa s Jiřím Ptákem a běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která má ale kromě pěti zimních her na kontě i jednu účast na letních hrách v závodě horských kol.

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.