Házenkářský zázrak. Poláci vymazali ztrátu 11 gólů

21. 1. 2012 19:51
Švédové nechápou, jak mohli ztratit vedení 20:9

Bělehrad - Nikoli zázrak na ledě, ale zázrak na palubovce. Neskutečné zmrtvýchvstání předvedli v úvodním zápase osmifinále házenkářského Eura reprezentanti Polska.

Se Švédy prohrávali po poločase rozdílem jedenácti bodů 9:20, přesto nakonec dosáhli na remízu. Přesně stejným výsledkem totiž ovládli druhou půli a duel skončil smírně 29:29.

Zklamání. Češi vyhořeli s Makedonií a na Euru končí
Házenkáři podlehli Švédům a o postup ještě musí bojovat

Klíčem k úspěchu byl vstup do druhé půle, kdy extrémně bojující Poláci vstřelili čtyři branky v řadě. Švédové sice stále drželi poměrně pohodlné vedení, postupně ale začali ztrácet pevnou půdu pod nohama.

A nakonec v poslední minutě Wišniewski vyrovnal. Reprezentanti "Tří korunek" nechápali. "Druhý poločas byl katastrofa. Co víc říct," uvedl manažer švédského týmu Stefan Lövgren.

Naopak polský trenér Bogdan Wenta vlastně nevěděl, co si o "zvláštním" duelu myslet. "Nevím, jestli mám brečet, být naštvaný, nebo šťastný. Je těžké pochopit, co se stalo. Můj tým učinil nemožné možným," prohlásil.