Házenkáři Karviné uhájili v extralize pětibodový náskok

ČTK
12. 2. 2006 14:40
Házenkáři Karviné uhájili v čele extraligy pětibodový náskok před Zubřím, ale v Lovosicích vydřeli těsné vítězství až v závěru. Sobotní utkání 17. kola bylo dlouho vyrovnané, teprve třemi brankami v posledních třech minutách zlomil karvinský mistr odpor domácích.

Zubří již v pátek vyhrálo s velkou převahou v Plzni, o další čtyři body zpět figurují v tabulce Jičín a Dukla Praha, která rozdrtila rozdílem deseti gólů předposlední Brno. Recept na obranu soupeře ale Pražané hledali tři čtvrtiny utkání, až v poslední čtvrthodině Brňané přestali proměňovat střelecké šance a Dukle se podařilo získat rozhodující náskok.

V dnešní dohrávce uhájili osmé místo házenkáři Kopřivnice, když v přímém souboji porazili Frýdek-Místek 30:24. Domácí tým neponechal nic náhodě a již v patnácté minutě měl sedmibrankový náskok. Z něj do závěrečné sirény ukrojil soupeř jen jeden gól.

Výsledky - 17. kolo:
Kopřivnice - Frýdek Místek 30:24 (14:7)

Nejvíce branek: M. Šustala 6, Veřmiřovský a Prepsl po 5 - Petrovský a Vacula po 6, Pavlíček 5. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2. Vyloučení 5:7. Diváci: 250.

Třeboň - Napajedla 24:18 (12:7)
Nejvíce branek: Mošovský 5, Dušek a Kubík po 4 - Indrák 5, Barůsek 4. Rozhodčí: Novák, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 7/5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 350.

Lovosice - Karviná 30:31 (16:18)
Nejvíce branek: Kratochvíl 12/3, Miko 5, Kamaryt 4 - Sobol 7/4, Kuzo 6, Heinz 5, Horák a Zdráhala po 4. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 4/1 - 7/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 800.

Brno - Dukla Praha 21:31 (11:12)
Nejvíce branek: Hastík 7, Horák 6, Matušík 5 - Stehlík a Král po 5, Šik, Vraný a Čurda po 4. Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 150.

Předehráno: Plzeň - Zubří 22:35, Jičín - Hranice 25:21.

1. Karviná                17 16 0 1  513:391 32
2. Zubří                  17 13 1 3  522:402 27
3. Jičín                  17 11 1 5  417:348 23
4. Dukla Praha            17 11 1 5  470:414 23
5. Hranice                17 10 1 6  491:457 21
6. Lovosice               17 10 0 7  497:455 20
7. Třeboň                 17 9 2 6  413:408 20