ME v házené • Čtvrtfinálová skupina • 16:00

Slovinsko
26:26
11:12
Česká republika

Dobrý den, vítejte u online přenosu z posledního zápasu českých reprezentantů ve čtvrtfinálové skupině ME v házené. Čeští hráči se postaví Slovinsku. Utkání začíná v 16:00.

Do klíčového postupového zápasu nastupují Češi v této sestavě:

Galia, Mrkva - Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Šlachta, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Zeman

Soupeři ze Slovinska budou hrát v tomto složení:

Skok, Kastelić - Blagotinšek, Verdinek, Marguč, Kavtičnik, Janc, Potočnik, Cingesar, Zarabec, Bezjak, Mačkovšek, Mlakar, Leban, Suholežnik

Hymny dozněly, utkání za malou chvíli začne. Připomínáme, že Češi v případě snahy o postup musí vyhrát, a doufat že Španělé remizují ve večerním zápase proti Německu. Pouze takto lze postoupit.

Aréna ve Varaždinu rozhodně není tak zaplněná jako včera na duel s Makedonci, přesto budou mít Slovinci v hledišti převahu. Přeci jen, toto chorvatské město není tak vzdáleno od hranic se Slovinskem.

1.

Zápas začíná, Slovinci v modrozelené, Češi v červené.

1.

Češi jdou do vedení, Mrkva výborně chytil první útok Slovinců, následně Kašpárek dává na 0:1.

2.

Slovinci ale rychle srovnávají.

2.

Zdráhala opět posílá český tým do vedení.

3.

Mrkva výborně zastavil ránu Slovinců, čeští reprezentanti však nedokázali chybu soupeřů potrestat.

4.

Další útočná chyba balkánského celku, tu trestá z křídla Tomáš Číp.

4.

Opět výborně Mrkva!

5.

Češi ztratili v útoku, Mrkva opět vytáhl skvělý zákrok, po kterém však Slovinci zůstanou v útoku.

6.

Potočnik snižuje.

6.

Kašpárek dělovkou vymetl růžek branky. Na druhé straně vidí dvouminutový trest Pavel Horák.

7.

Potočnik rychle využívá přesilovky.

7.

Druhý gól Ondřeje Zdráhaly z těžkého úhlu.

8.

Konečně se po dlouhém půstu prosazuje Roman Bečvář. Nutno podotknout skvělý zákrok Tomáše Mrkvy těsně předtím.

8.

Slovinci ale rychle snížili.

9.

Tomáš Číp z brejku skóruje. Opět po výborném zásahu brankáře Mrkvy.

10.

Teď přísně odpískaný faul Slovinců v útoku a Češi mohou zvýšit náskok.

10.

Gól Bečváře znamená, že Češi vedou o čtyři branky. Slovinci si navíc berou oddechový čas.

14.

Zdráhala dává gól, který unikl záběrům televizních kamer.

15.

Dohrávka na pivota Suholežnika, který snižuje.

16.

Sedmička pro Čechy.

16.

Zdráhala ji proměnil.

17.

Bezjak ale snižuje. Číp se navíc pomalu zvedá z palubovky.

18.

Útočný faul Zemana.

19.

Stehlík sestřelil jednoho ze Slovinců a zaslouženě vidí červenou kartu.

20.

Dva skvělé zákroky Mrkvy, který zatím drží skvělou úspěšnost 56%.

21.

Štěpan Zeman si na pivotu vybojoval pozici a dává gól.

21.

Další dělovka Kašpárka končí v síti.

22.

Zeman vidí dvouminutový trest, ten byl ale docela přísný.

22.

Zarabec ihned trestá vyloučení českého týmu.

23.

Slovinci potrestali faul Čechů v útoku.

24.

Zdráhalovu střelu vytěsnil slovinský brankář.

24.

Mrkva chytil tečovanou ránu Mlakara.

27.

Po hluchém období ve hře si čeští trenéři berou oddechový čas.

28.

Horákovu ránu opět lapil slovinský brankář.

28.

Zarabec na druhé straně snižuje.

30.

Červenou kartu vidí také Leoš Petrovský za úder do obličeje.

30.

Zarabec snižuje na rozdíl jediné branky.

30.

Končí první poločas. Slovinci dokázali stáhnout pětibrankový rozdíl mezi oběma celky a druhá půlka bude i tak velmi vyrovnaná.

Za malou chvíli začne druhý poločas, oba týmy mají ještě posledních pár chvil v kabině, které mohou využít k poradě. Před českým týmem bude stát těžký protivník, protože Slovincům se v závěru první půle rozchytal brankář Kastelić, který výrazně pomohl svému týmu k umazání manka.

31.

Druhý poločas byl zahájen!

31.

Ihned přišla česká ztráta v útoku, po které Slovinci vyrovnávají.

32.

Po dlouhých jedenácti minutách se prosazují i Češi, konkrétně Ondřej Zdráhala.

33.

Kavtičnik rychle vyrovnává.

33.

Kašpárkova rána končí v síti, Češi opět vedou.

34.

Slovinci dostali výhodu sedmimetrového hodu, kterou proměnili, je opět vyrovnáno - 14:14.

35.

Hrstka z křídla nedal, takže Slovinci mohou skóre kompletně otočit.

36.

Bohužel se jim to daří.

39.

Slovinci navíc faulovali Horáka a dostávají trest.

39.

Tomáš Číp z křídla vyrovnává.

40.

Mrkva chytil střelu z pivota, ta navíc stejně byla proti pravidlům, protože slovinský hráč přešlápl. Následně přišel rychlý brejk, který potrestal Číp.

41.

Důležitý gól dává Ondřej Zdráhala! Je to opět o dvě branky. Česká střední spojka potrestala útočný faul Slovinců rychlým průnikem středem hřiště.

42.

Slovinci si vzali oddechový čas.

43.

Horák s Mubenzemem vybojovali balon pro Čípa, který tváří v tvář gólmanovi uspěl.

44.

Zdráhala krásným podstřelem dává na rozdíl čtyř gólů.

44.

Zarabec si vykoledoval na Mubenzemovi dvouminutový trest, takže Slovinci hrají přesilovku. Tu navíc Kavtičnikem rychle proměňují.

45.

Rozhodčí přehlédli faul na Zemana, Slovinci tím pádem snižují do prázdné brány, o což se zasloužil Marguč.

45.

Trenérská dvojice Kubeš - Filip si bere oddechový čas.

46.

Kašpárkova střela vysoko přeletěla bránu Slovinců, na druhé straně však výborně brejk Slovinska zastavil Mrkva.

46.

Blagotinšek vidí druhý dvouminutový trest. Podobně jako Stehlík v prvním poločase sestřelil zbytečně protihráče. Čeští trenéři reklamují červenou kartu, zřejmě zbytečně.

47.

Kašpárek opět minul bránu Slovinska.

47.

Igor Žabić se prosadil a snižuje na rozdíl jediného gólu.

49.

Čípa vychytal brankář soupeře a Slovinci z následného protiútoku vyrovnávají.

50.

Nyní dvě branky na obou stranách, Zdráhala a Mačkovšek.

51.

Mubenzem krásně propálil slovinského brankáře.

51.

Kavtičnik vyrovnává.

52.

Dvouminutový trest pro Mačkovšeka za faul na Zemana.

52.

Kašpárek však ve vyložené šanci míjí bránu.

53.

Marguč jde na sedmičku, kterou proměňuje.

54.

Mubenzem opět dává gól, pro něj netypicky z křídla.

55.

Slovinci vybojovali další sedmičku, kterou Marguč opět proměňuje.

55.

Útok Zdráhaly bohužel končí na boční síti. Slovinci tak mohou zvýšit vedení.

56.

Dvě rychlé branky na obou stranách, nejprve Zarabec, poté Horák.

56.

Slovinci opět dávají gól a vedou o dvě branky, prosadil se Marguč.

57.

Hraje se rychlá házená, Horák vybojoval sedmičku, kterou Zdráhala proměnil.

58.

Do brány šel Galia, a ihned mu pomohla tyč. Na druhé straně se prosazuje Hrstka a vyrovnává skóre.

58.

Slovinský kouč si na jednu z posledních akcí bere oddechový čas. Pokud by se nyní Čechům podařilo ubránit a neinkasovat, bylo by to skvělé.

58.

Do konce utkání chybí zhruba minuta a půl a Slovinci buší do české defenzivy.

60.

Útočný faul Slovinců, takže Češi mají možnost zaútočit.

60.

Dvaadvacet vteřin do konce, nerozhodné skóre, a Češi si berou oddechový čas.

60.

Kašpárek v obrovské šanci trefil břevno. Ajaj, to je škoda. Vítězný gól v poslední vteřině by nás poslal do semifinále, takto nám zbude zřejmě duel o 5. místo.

60.

Kašpárek bohužel v poslední šanci zápasu netrefil přesně, tím pádem se oba celky rozcházejí smírně. To je špatná zpráva pro oba týmy - české i slovinské naděje na postup do semifinále zhasínají. Blízko je ovšem účast v duelu o 5. místo, které může Čechům pomoci při losování budoucích kvalifikací.

Od nás je to vše, díky, že jste s námi sledovali tento vypjatý duel. Přejeme hezký zbytek dne.