Mladé pušky z Mostu či německá královna. Hvězda na mateřské představuje tým pro Euro

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 12. 2020 13:34
Českým házenkářkám chybí na mistrovství Evropy mnoho hvězd včetně té nejzářivější. Ivetě Korešové (dříve Luzumové) se v srpnu narodil syn Jakub, a proto národnímu týmu tentokrát nepomůže. Alespoň na dálku vás ale seznámí s výběrem, který se v Dánsku popere o co nejlepší umístění.

Spolu s obvyklou kapitánkou Korešovou chybí kouči Janu Bašnému také zraněná brankářka Lucie Satrapová. Dopředu věděl, že nepřijedou ani Kristýna Mika, Michaela Hrbková, Petra Tichá a Helena Ryšánková.

Do toho nelehká skupina se Švédskem, Ruskem a Španělskem. Češky přesto věří, že na evropském šampionátu v Dánsku (Norsko vzdalo spolupořádání na poslední chvíli kvůli koronaviru) mohou uspět.

Mezi nejlepší dvanáctku Eura postoupí tři týmy z každé ze čtyř skupin. Češky startují ve čtvrtek od 20:30 proti Švédsku (živě na Sport2). Zde je kompletní představení omlazeného reprezentačního družstva.

Petra Kudláčková

Brankářka, 26 let, Kristianstad (Švédsko)

"Po zranění Lucky Satrapové naše nová jednička. Už několikrát ukázala, že dokáže zamknout bránu, nezkazí žádnou srandu," představuje Korešová stálici národního týmu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy