Hantuchová do finále nejde. Prohrála vyhraný zápas

zh
24. 1. 2008 8:20
Ivanovičová - Hantuchová 0:6, 6:3, 6:4
Srbka Ana Ivanovičová slaví semifinálové vítězství na Australian Open nad Slovenkou Danielou Hantuchovou. | Foto: Reuters

Melbourne - Ten zápas se snad nedal ztratit. Slovenka Daniela Hantuchová měla semifinále Australian Open se Srbkou Anou Ivanovičovou rozjeté naprosto skvěle.

Za 25 minut nadělila své soupeřce v prvním setu kanára a Ivanovičová byla zralá na ručník. Podle statistik prohrála takovýmto způsobem poprvé za svých 112 grandslamových setů.

Její trápení pokračovalo i na začátku druhého setu. Hantuchová jí sebrala další podání a vedla 2:0.

Jenže pak nastal zlom. Diváci v Rod Laver Areně světovou čtyřku mohutně povzbuzovali, ta vyrovnala na 2:2 a chytla se. Slovenka, devátá hráčka na žebříčku, jí pak darovala vedení 5:3 dvojchybou a definitivně ztratila vládu nad tímto utkáním.

Hodně vyrovnaná třetí sada se pak zlomila za stavu 4:4. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Popradu znovu servis a bylo rozhodnuto. Ivanovičová se prodrala do finále za 130 minut po neuvěřitelném obratu a po setech 0:6, 6:3 a 6:4.

"Snažila jsem se zůstat klidná, ale nebylo to jednoduché," řekla přímo na kurtu čerstvá finalistka o nepovedeném začátku. "Vyhrála jsem díky vám, přátelé," dodala pak k publiku.

Ve druhém ženském semifinále mělo Srbsko také své zastoupení. Světové trojce Jeleně Jankovičové se však podobný obrat nepovedl a za pouhých 78 minut podlehla Marii Šarapovové 3:6 a 1:6.

Ruská tenistka po zápase tvrdila, že se snažila být po celý zápas obezřetná. "Jankovičová je vždy nebezpečná, zvláště když prohrává. Ukázala to i tady v Melbourne," uvedla nasazená pětka.

Finále mužské čtyřhry si zahraje izraelský pár Jonathan Erlich a Andy Ram proti francouzské dvojici Arnaud Clement, Michael Llodra.