FOTO Ignorujte závistivce, vyzval Zeman superstar Kvitovou

Prohlédněte si fotografie ze setkání prezidenta Miloše Zemana s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou a dalšími českými hvězdami.
Petra Kvitová dnes na Pražském hradě absolvovala hektické odpoledne. Nejdříve se setkala s prezidentem Milošem Zemanem,...
... aby se pak mohla vyhřívat s replikou trofeje pro vítězku wimbledonské dvouhry na třetím nádvoří v pozadí s monumentální katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha.
Česká tenistka si audiencí u Miloše Zemana zopakovala setkání s hlavou státu po londýnském triumfu před třemi lety, tehdy ovšem ještě prezidentoval Václav Klaus.
Ani šampionka z All England Clubu se nesetkává s hlavou státu každý den, proto byla Kvitová před začátkem trochu nervózní. Po pravé ruce Kvitové je manažer Miroslav Černošek.
Foto: CPA Eduard Erben
Eduard Erben
Aktualizováno 23. 7. 2014 16:54
Prohlédněte si fotografie ze setkání prezidenta Miloše Zemana s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou a dalšími českými hvězdami.

Vše o úspěchu Petry Kvitové ve Wimledonu čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Moskevská burza se částečně otevřela některým zahraničním investorům

Moskevská burza se v pondělí částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.

Rusko uzavřelo své trhy v únoru, aby omezilo odliv peněz ze země v době invaze na Ukrajinu. V březnu zahájilo postupné znovuotevírání, které bylo omezeno na dluhopisy vydané ruskou vládou.

V pátečním prohlášení moskevská burza uvedla, že znovu otevře trh s dluhopisy pro nerezidenty ze zemí, které nejsou vůči Rusku nepřátelské, a pro nerezidenty, kde jsou konečnými příjemci ruské právnické nebo fyzické osoby. Mezi tyto země patří pravděpodobně Čína a Turecko. Naopak mezi nepřátelské země, jejichž investoři mají nadále zákaz prodávat ruské cenné papíry, patří členové EU, Kanada či Japonsko. Na tuto skupinu loni připadlo 90 procent investic do Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy