FOTO Favorité Tour? Wiggins, Hesjedal, Sagan a ti další...

FOTO Favorité Tour? Wiggins, Hesjedal, Sagan a ti další...
BRADLEY WIGGINS. Nejlépe na Tour: 4. místo (2009). Trojnásobný olympijský dráhařský olympijský vítěz měl už loni formu jako hrom, ale Tour nakonec kvůli zranění stejně jako řada dalších favoritů nedokončil. Letos jednatřicetiletý Brit jako první v historii vyhrál konečné hodnocení na prestižních týdenních podnicích Paris-Nice, Kolem Romandie a Dauphiné Libéré. Muž, který má podle odborníků v hlavě kalkulačku a na trati nevydá ani zlomek energie navíc, má letos na Tour největší šance i proto, že se jedou dvě dlouhé časovky, ve kterých je momentálně mezi špičkovými vrchaři jednoznačně nejrychlejší. V horách mu navíc jistě maximálně pomůže možná nejlepší domestik současnosti - Chris Froome.
CADEL EVANS. Nejlépe na Tour: 1. místo (2011). Pětatřicetiletý Australan sice nemá tak oslnivou formu jako v loňské sezóně a na Dauphiné Libéré s Wigginsem celkem snadno prohrál, můžete si být ale jisti, že pro obhajobu triumfu z Tour udělá na trati maximum. Mezi lídry jednotlivých stájí totiž jen stěží najdete většího dříče a bojovníka, než je Evans. Navíc letos k sobě má velmi dobře poskládaný tým, který by mu měl v horách pomoci více než loni. A i kdyby tomu tak nebylo, Evans si dokáže poradit i sám, jak již několikrát dokázal.
PIERRE ROLLAND. Nejlépe na Tour: 10. místo (2011). Již 27 let čeká francouzská cyklistika na svého vítěze Tour de France. Loni sice celá země držela palce Thomasi Voecklerovi, kdyby ten ale dovezl žlutý dres až do cíle, byla by to možná největší senzace cyklistické historie. Více než poloviční zásluhu na jeho celkově čtvrté pozici měl totiž právě Pierre Rolland. Největší talent francouzské cyklistiky obětoval vlastní ambice a věrně sloužil svému lídrovi. Letos by tomu mělo být opačně. Rolland za sebou sice nemá oslnivou přípravu, domácí fanoušci mu ale napumpují do žil svou podporou povolenou dávku dopingu. A ač se to nezdá, Rolland bude mít ve svých parťácích z Europcaru především v horách velmi silnou podporu.
RYDER HESJEDAL. Nejlépe na Tour: 6. místo (2010). Bývalý biker šokoval cyklistický svět triumfem na Giru a další překvapení připravil nyní, když se rozhodl startovat i na Tour de France. Od svého italského triumfu nezávodil, podle vlastních slov, ale si formu udržel, odpočinul a potrénoval. První kanadský vítěz podniku Grand Tour se navíc taktéž může spolehnout na velmi silné parťáky v horách - Vandeveldeho, Danielsona a Martina. Co jméno, to pojem. Navíc jestli někdo může prohnat Wigginse v jízdě proti chronometru, pak právě Hesjedal. Jen pět mužů historie zvládlo po vítězství na Giru ovládnout i Tour. Vstoupí kanadský sympaťák do této exkluzivní společnosti?
Foto: www.steephill.tv
Antonín Vavrda Reuters Antonín Vavrda, Reuters, steephill.tv
28. 6. 2012 9:25
Prohlédnětě si profily největších favoritů letošní "Staré dámy" na žlutý dres lídra a zelený dres v bodovací soutěži.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy