Florbalový titul patří znovu Tatranu

ČTK
16. 4. 2006 16:50
Ostrava - Florbalisté Tatranu Střešovice vyhráli čtvrté finále extraligy na hřišti FBC Ostrava 5:3 a získali podesáté v třináctileté historii nejvyšší soutěže mistrovský titul.

Pražský suverén tuzemského florbalu slaví v Ostravě již počtvrté za sebou, protože Pepino zklamal před jeho publikem v boji o titul i v předešlých třech sezonách.

Střešovicím vyšel začátek

Střešovickému Techtexu vyšel stejně jako v předešlých třech finálových zápasech vstup a v 3. minutě otevřel po kombinaci se Švédem Von der Pahlenem skóre Fridrich. Vzápětí ale Pražany zachránila po Třískově střele tyč, brankář Kafka potom chytil šanci Daniše, ale v 15. minutě už inkasoval. Tatran hrál po trestu pro zkušeného gólmana v oslabení a Kafku překvapil střelou z rohu Machala. Hosté reklamovali, že balónek byl před gólem prošlápnutý.

V druhé části se hráči FBC Ostrava ubránili při dlouhém oslabení, ale soupeř měl i potom více ze hry. Sami před gólmanem byli Fridrich, Von der Pahlen a Šádek, ale neuspěli. Kafka mezi tím musel řešit obrovskou šanci Koňaříka. V 31. minutě trefil ze standardní situace Von der Pahlen ještě tyč, ale 49 vteřin před koncem druhé části už švédská akvizice po Fridrichově ideální přihrávce dostala znovu favorita do vedení.

Švédská pojistka

V úvodu závěrečného dějství Tatran rozhodl díky dvěma oporám, které byly i u všech titulů klubu. Kapitán Fuchs, hrající zřejmě poslední zápas v extralize v kariéře, dal přesnou střelou z dálky třetí branku a svým 101. bodem v play off potvrdil pozici největší osobnosti české extraligy. Za dvě a půl minuty se trefil ještě Šádek, který tak skóroval ve všech finálových duelech.

I když se podařilo v 47. minutě Tomicovi snížit, na finálovém prokletí Ostravanů to už nic nezměnilo. V 58. minutě totiž pojistil výhru Střešovic při power play domácích Von der Pahlen. Poslední gól sezony dalo v závěru FBC Ostrava, šestý triumf za sebou však slavily Střešovice.

FBC Ostrava - Tatran Střešovice 3:5 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 15. Machala, 47. Tomica (Trunkát), 60. Tomica (Trunkát) - 3. Fridrich (Von der Pahlen), 40. Von der Pahlen (Fridrich), 42. Fuchs (Deutch), 44. Šádek (Garčar), 58. Von der Pahlen. Rozhodčí: M. Bartošek, D. Bartošek. Vyloučení: 1:3, navíc Maleček (FBC Ostrava) 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 1094. Konečný stav série: 1:3.