Federer: Dopingových kontrol by mělo být více. Nechci dopadnout jako atletika

ČTK ČTK
13. 11. 2015 17:52
Švýcarská tenisová legenda Roger Federer se vyslovil pro ještě častější dopingové kontroly v tenise. Bojí se, aby jeho sport nepotkal podobný osud jako atletiku, která se potýká s obřím dopingovým skandálem.
Federer je pro více dopingových kontrol v tenise.
Federer je pro více dopingových kontrol v tenise. | Foto: Reuters

Londýn - Roger Federer se vyslovil pro častější dopingové kontroly v tenisu, a to na turnajích i mimo ně. Švýcarský vítěz 17 grandslamů nechce, aby se jeho sport dostal do podobných problémů, které v současnosti sužují atletiku. Na turnajích by proto povinně testoval všechny čtvrtfinalisty.

Na tiskové konferenci v Londýně, kde v neděli začne Turnaj mistrů, Federer prohlásil, že v boji proti dopingu lze vždycky udělat víc. "Kdekoli se na turnaji dostanete do čtvrtfinále, kde už jde o větší body i o větší peníze, mělo by být dané, že budete testováni," řekl čtyřiatřicetiletý tenista.

Sám je překvapený pokaždé, když na něj po odchodu z dvorce nečeká dopingový komisař. "Hlavně po finálových zápasech," zdůraznil. Uvítal by i častější mimosoutěžní testy. "Letos jsem byl takhle testovaný asi pětkrát. Chtělo by to víc. Hráči by tak nemohli ani pomyslet na žádné podobné hlouposti," uvedl Federer.

Pondělní zpráva Světové antidopingové agentury WADA o dopingových praktikách v ruské atletice ho prý nepřekvapila. "Ale zároveň se v ní říká, že si podobně počínají i jiné země," připomněl Federer.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy