Famózní: Češi zářili i v deblu a postupují přes Belgii

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
6. 3. 2010 16:16
V další fázi Davis Cupu ČR čeká Izreal, nebo Chile
Foto: Reuters

Bree - Parádní vstup do letošní sezony Davis Cupu prožívají čeští tenisté, kteří v prvním kole letošního ročníku ve třech zápasech nepovolili Belgičanům na jejich půdě v Bree ani set a postupují do další fáze soutěže.

Klíčovou výhru přidali ve čtyřhře Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem, kteří zářili i ve včerejších singlech, když v sobotu porazili pár Olivier Rochus - Steve Darcis 7:6, 6:0, 6:3.

Českou republiku, finalistu loňského ročníku, čeká ve čtvrtfinále Světové skupiny lepší z dvojice Chile - Izrael, jejichž duel se ještě hraje.

Čtěte také:

V Belgii jako doma: Berdych chválí fanoušky. Rochus ne
Suverénní Berdych i Štěpánek. Češi vedou v Belgii 2:0

Český pár Berdych - Štěpánek do zápasu s Rochusem a Darcisem vstoupil dobře, v sedmé hře první sady získal brejk, který vzápětí potvrdil a při následném podání soupeře navíc měl dva setboly.

Jenže Belgičané se zvedli, setboly odvrátili a dokonce dokázali dovést sadu až do tie-breaku, v němž ale jednoznačně dominovali Štěpánek s Berdychem (7:0).

Radek Štěpánek vybírá úder Xaviera Malisse
Radek Štěpánek vybírá úder Xaviera Malisse | Foto: Sport

Pokud se první set dal označit jako vyrovnaný, pak druhý jednoznačně opanovali čeští tenisté, kteří zavzpomínali na úspěšnou spolupráci z posledních let v Davis Cupu.

Rochusovi s Darcisem totiž povolili v celé druhé sadě pouhých jedenáct vyhraných míčků a za necelou půlhodinu ji opanovali 6:0, když dokázali Belgičanům sebrat všechna tři jejich podání.  

Český pár nakonec v pohodě ovládl i třetí set, když nejprve ve čtvrté hře prolomil servis Belgičanů, a poté si už dokázal udržet podání až do vítězného konce.

Před zítřejšími dvouhrami je tak již o postupujícím rozhodnuto, a proto možná kouč Jaroslav Navrátil do zbylých zápasů nominuje náhradníky.

1. kolo Světové skupiny Davis Cupu 2010

Bree: Česko - Belgie 3:0 (postupuje Česko)

Berdych, Štěpánek vs Darcis, Rochus 7:6, 6:0, 6:3

Moskva: Rusko - Indie 2:1 po druhém dnu

Kunicyn, Gabašvili - Bhúpathí, Paes 3:6, 2:6, 2:6.

Varaždín: Chorvatsko - Ekvádor 3:0 po druhém dnu

Čilič, Karlovič - N. Lapentti, G. Lapentti 7:6 (7:3), 6:3, 7:5.

Bělehrad: Srbsko - USA 2:1 po druhém dnu

Tipsarevič, Zimonjič - B. Bryan, Isner 6:7 (8:10), 7:5, 6:7 (8:10), 3:6.

Toulon: Francie - Německo 3:0 po druhém dnu

Benneteau, Llodra - Kas, Kohlschreiber 6:1, 6:4, 1:6, 7:5.

Stockholm: Švédsko - Argentina 1:2 po druhém dnu

Lindstedt, Söderling - Nalbandian, Zeballos 2:6, 6:7 (4:7), 6:7 (5:7).

Logroňo: Španělsko - Švýcarsko 2:1 po druhém dnu

Granollers, Robredo - Allegro, Wawrinka 7:6 (10:8), 6:2, 4:6, 6:4.

Coquimbo: Chile - Izrael 2:0 po prvním dnu

Massu - Sela 4:6, 6:2, 6:2, 6:4, Gonzalez - Levy 2:6, 6:3, 6:4, 6:4.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy