Famózní: Češi zářili i v deblu a postupují přes Belgii

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
6. 3. 2010 16:16
V další fázi Davis Cupu ČR čeká Izreal, nebo Chile

Bree - Parádní vstup do letošní sezony Davis Cupu prožívají čeští tenisté, kteří v prvním kole letošního ročníku ve třech zápasech nepovolili Belgičanům na jejich půdě v Bree ani set a postupují do další fáze soutěže.

Klíčovou výhru přidali ve čtyřhře Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem, kteří zářili i ve včerejších singlech, když v sobotu porazili pár Olivier Rochus - Steve Darcis 7:6, 6:0, 6:3.

Českou republiku, finalistu loňského ročníku, čeká ve čtvrtfinále Světové skupiny lepší z dvojice Chile - Izrael, jejichž duel se ještě hraje.

V Belgii jako doma: Berdych chválí fanoušky. Rochus ne
Suverénní Berdych i Štěpánek. Češi vedou v Belgii 2:0

Český pár Berdych - Štěpánek do zápasu s Rochusem a Darcisem vstoupil dobře, v sedmé hře první sady získal brejk, který vzápětí potvrdil a při následném podání soupeře navíc měl dva setboly.

Jenže Belgičané se zvedli, setboly odvrátili a dokonce dokázali dovést sadu až do tie-breaku, v němž ale jednoznačně dominovali Štěpánek s Berdychem (7:0).

Radek Štěpánek vybírá úder Xaviera Malisse
Radek Štěpánek vybírá úder Xaviera Malisse | Foto: Sport

Pokud se první set dal označit jako vyrovnaný, pak druhý jednoznačně opanovali čeští tenisté, kteří zavzpomínali na úspěšnou spolupráci z posledních let v Davis Cupu.

Rochusovi s Darcisem totiž povolili v celé druhé sadě pouhých jedenáct vyhraných míčků a za necelou půlhodinu ji opanovali 6:0, když dokázali Belgičanům sebrat všechna tři jejich podání.

Český pár nakonec v pohodě ovládl i třetí set, když nejprve ve čtvrté hře prolomil servis Belgičanů, a poté si už dokázal udržet podání až do vítězného konce.

Před zítřejšími dvouhrami je tak již o postupujícím rozhodnuto, a proto možná kouč Jaroslav Navrátil do zbylých zápasů nominuje náhradníky.