Evans završil kariéru pátým místem na svém závodě

ČTK ČTK
1. 2. 2015 11:22
Vítěz Tour de France z roku 2011 Australan Cadel Evans se rozloučil s cyklistickou kariérou pátým místem v závodě v Geelongu, který nese jeho jméno.
Je konec! Cadel Evans (vpravo) už coby aktivní cyklista skončil.
Je konec! Cadel Evans (vpravo) už coby aktivní cyklista skončil. | Foto: Reuters

Geelong - Vítěz Tour de France z roku 2011 Australan Cadel Evans se rozloučil s cyklistickou kariérou pátým místem v závodě v Geelongu, který nese jeho jméno. Ve spurtu skupinky jezdců po 174 kilometrech byl nejrychlejší Belgičan Gianni Meersman.

"Musím říct, že jsem byl rád, že jsem se dneska udržel ve vedoucí skupině. Trať sice nebyla moc kopcovitá, ale hodně foukalo. Musím poděkovat soupeřům i divákům za atmosféru. Bylo to skoro jako při klasice," řekl sedmatřicetiletý Evans v cíli závodu Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Poslední velký závod absolvoval mistr světa z roku 2009 v lednu na etapovém podniku Tour Down Under, v němž obsadil třetí místo.

 

Právě se děje

před 42 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy