Dvořák vrací Šebrlemu: Klacky jsem mu pod nohy neházel

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 8. 2011 16:30
Dvořák: Srát na hlavu si od Šebrleho nenechám
Tomáš Dvořák
Tomáš Dvořák | Foto: ČTK

Praha - Kdy tohle skončí? To si asi říkají čínovníci Českého atletického svazu o sporu mezi šéftrenérem české reprezentace Tomášem Dvořákem a nejzkušenějším českým atletem současnosti Romanem Šebrlem.

V pondělí svaz schválil nominaci 21 českých atletů, kteří pojedou na konci srpna na světový šampionát do korejského Tegu. A mezi nimi nechybí právě Šebrle, který nemůže přijít Dvořákovi v poslední době na jméno.

Šebrle poté, co v pátek splnil kvalifikační limit na šampionát, novinářům řekl, že s Dvořákem odmítá komunikovat a že ho jeho chování nepřekvapuje, protože se už před deseti lety, kdy ještě oba trénovali spolu, choval jako hajzl. 

Na jeho výpad v pondělí reagoval Dvořák tím, že si od Šebrleho nenechá "srát na hlavu".

Čtěte také:
Šebrle urazil Dvořáka. ´Za deset let se vůbec nezměnil´
Sportbar: Šance pro Šebrleho, jak mít zlato. Mlčet

Spor se mezi oběma bývalými tréninkovými partnery rozhořel poté, co Dvořák na červnovém desetibojařském závodě v Kladně o Šebrlem řekl, že závod dokončil jen kvůli finanční odměně.

"Když jsme se hned po mítinku na Kladně potkali na Julisce, první, co mi řekl na můj pozdrav, bylo, že si vždycky myslel, že jsem vůl, ale že teď jsem to dokázal," řekl Dvořák deníku Sport.

"Nemrzí mě, že jsem to řekl, protože to tak bylo. Za tím si stojím. Proč by jinak zraněný dokončoval závod? Kvůli 7300 bodům? Viděl jsem to tak, že riskuje další zranění," dodal Dvořák.

Šebrle: Změlík nás nesrovná. Ten zažil s Tomášem stejné spory

Že by se před deseti lety, kdy oba desetibojaře vedl Dvořákův tchán Zdeněk Váňa, choval k Šebrlemu nepatřičně, to Dvořák kategoricky odmítá.

"Každý si asi tohle období pamatujeme jinak. Já byl ve vypjaté situaci a měl jsem dost klacků pod nohama. Nejsem typ, kdo by je házel jiným," řekl v rozhovoru pro MfDnes.

Roman Šebrle
Roman Šebrle | Foto: Reuters

Celou situaci mezi oběma soky už musel řešit i nejvyšší muž české atletiky, předseda svazu Libor Varhaník.

"Domluvil jsme se s nimi, že atmosféra v týmu před mistrovstvím světa musí být nejlepší. Využiji veškerého svého vlivu, aby taková byla a aby se nehádali," řekl Varhaník.

Propast mezi oběma rivaly se ale zvětšila víc, než sám čekal. Podle Šebrleho bude moci jeho spor s Dvořákem vyřešit jen těžko někdo třetí. Jako třeba další olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík. 

"Robert zažil stejné spory s Tomášem mnoho let přede mnou. A myslím, ze Robert by taky měl co vyprávět," řekl Šeberle serveru isport.cz

 

Právě se děje

Další zprávy