Dráhař Kelemen je mistrem Evropy v keirinu

18. 10. 2015 19:31
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Grenchen - Dráhový cyklista Pavel Kelemen je mistrem Evropy v keirinu. Na šampionátu v Grenchenu ve Švýcarsku zvítězil o 47 tisícin sekundy před Francouzem Francoisem Pervisem, další český reprezentant Tomáš Bábek dojel ve finále šestý.

Čtyřiadvacetiletý Kelemen, který předloni v keirinu vyhrál mistrovství Evropy do 23 let, se v Grenchenu postaral o druhý medailový úspěch české výpravy. V sobotu získal Robin Wagner bronz v závodu na kilometr s pevným startem.

V těsném dojezdu dělilo jezdce na prvním až čtvrtém místě pouhých 82 tisícin sekundy. Bronz získal Rus Denis Dmitrijev, na Poláka Krzysztofa Maksela už medaile nezbyla.

V keirinu získali čeští dráhaři evropskou medaili po pěti letech. V roce 2010 v Pruszkówě vybojoval Adam Ptáčník bronz.

V bodovacím závodu dvojic obsadili Martin Bláha a Vojtěch Hačecký v Grenchenu deváté místo.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Grenchenu (Švýcarsko):

Muži:

Keirin: 1. Kelemen (ČR), 2. Pervis (Fr.) -0,047, 3. Dmitrijev (Rus.) -0,057, ...6. Bábek (ČR) -0,213.

Bodovací závod dvojic: 1. Mora, Torres (Šp.) 12, 2. Radionov, Sazanov (Rus.) 0, 3. Kneisky, Coquard (Fr.) 24/-1 kolo, ...9. Bláha, Hačecký (ČR) 4/-1 kolo.

Ženy:

Stíhací závod na 3000 m - finále: Archibaldová (Brit.) 3:32,832 - Delzenneová (Fr.) 3:37,331, o 3. místo: Horneová (Brit.) 3:35,288 - Krögerová (Něm.) 3:36,372.

Keirin: 1. Ligtleeová (Niz.), 2. Cueffová (Fr.) -0,033, 3. Gniděnková (Rus.) -0,076.