Dorfmeisterová je nejlepší v super-G

ČTK, SportPlus
3. 3. 2006 12:32
Haftjell - Rakouská sjezdařka Michaela Dorfmeisterová si v norském Hafjellu zajistila Křišťálový globus pro nejlepší závodnici v hodnocení Světového poháru v superobřím slalomu. Předposlední závod disciplíny vyhrály ve stejném čase Dorfmeisterová, Lindsey Kildowová a Nadia Stygerová.
Michaela Dorfmeisterová.
Michaela Dorfmeisterová. | Foto: ČTK/AP

České reprezentantce Šárce Záhrobské, která superobří slalom běžně nejezdí, se dnes nepodařilo dosáhnout na první body v této
disciplíně. Sedmadvacátá žena olympijského super-G obsadila 34. pozici se ztrátou 1,43 sekundy na vítězné trio.

Dorfmeisterová ve své poslední sezoně získala již před olympijskými hrami malý křišťálový glóbus za výhru v hodnocení sjezdu. Královna rychlostních disciplín si tak před očekávaným koncem kariéry připsala další úspěch poté, co v San Sicariu získala své premiérové zlaté olympijské medaile právě ve sjezdu a superobřím slalomu.

Dvaatřicetiletá lyžařka vedla již před dnešním závodem hodnocení super-G s velkým náskokem před krajankou Alexandrou Meissnitzerovou, jež dnes skončila v poli poražených.

Dorfmeisterová, Američanka Kildowová a Švýcarka Stygerová absolvovaly trať na olympijské sjezdovce z roku 1994 ve  shodném  čase 1:18,65 a dosáhly teprve druhého "triple" v historii Světového poháru lyžařek.

Poprvé měl tři vítězky závod v obřím slalomu v Söldenu 2002.

O pouhou setinu zpět dnes navíc skončila Kanaďanka Kelly Vanderbeeková, která stejně jako na olympijských hrách obsadila
nepopulární čtvrté místo.

Vedení v celkovém pořadí Světového poháru si udržela Chorvatka Janica Kosteličová, která dnes obsadila 13. místo.

1. Kildowová (USA), Dorfmeisterová (Rak.) a Stygerová (Švýc.) všechny 1:18,65, 4. Vanderbeeková (Kan.) -0,01, 5. Recchiaová (It.) -0,05, 6. Pärsonová (Švéd.) a Mancusová (USA) obě -0,11, 8. Zettelová (Rak.) -0,12, 9. Ludlowová (USA) -0,43, 10. Haltmayrová (Něm.) -0,50, ...34. Záhrobská (ČR) -1,43.