26. 2. 2011 20:25
Peschkeová získala v Dauhá letos druhý titul ve čtyřhře
Novak Djokovič.
Novak Djokovič. | Foto: Reuters

Dubaj - Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál potřetí za sebou turnaj v Dubaji. Ve finále porazil čtyřnásobného vítěze Rogera Federera ze Švýcarska dvakrát 6:3.

Třiadvacetiletý Djokovič, kterému v semifinále kvůli zranění vzdal český tenista Tomáš Berdych, si s bývalou světovou jedničkou poradil za hodinu a 11 minut.

Rodák z Bělehradu porazil Federera i v druhém letošním vzájemném utkání a stejně jako na Australian Open mu nedovolil uhrát ani set.

Berdych sebral Djokovičovi set, pak pro zranění vzdal
10 tisíc dolarů je málo. Hernych odmítl hrát Davis cup

"Věděl jsem, že musím hrát jak nejlépe dovedu, když chci porazit Rogera. Hodně dobře jsem podával, zvlášť v prvním setu. Zkrátka bylo to celkově perfektní představení," liboval si Djokovič, jenž v předchozích zápasech proti Berdychovi a Španělovi Felicianu Lópezovi musel jít do třetího setu.

Djokovič díky finálovému triumfu zažívá nejdelší sérii bez porážky v kariéře, když včetně loňského finále Davis Cupu vyhrál 14 zápasů za sebou. Po vítězství na prvním grandslamu sezony si připsal druhý letošní titul a jubilejní dvacátý v kariéře. Federer naopak nedokázal navázat na dubajské úspěchy z let 2003 až 2005 a 2007.

"Cítil jsem se tak, jak se asi musel cítit (Nikolaj) Davyděnko v Dauhá," řekl ke svému výkonu Federer s připomenutím svého jasného finálového vítězství nad ruským hráčem v lednu v Kataru.

Květa Peschkeová během prvního kola Roland Garros
Květa Peschkeová během prvního kola Roland Garros | Foto: Reuters

"Vůbec se nedostane do zápasu. A když ano, stejně ho nemáte plně pod kontrolou. I když se dostanete do vedení a máte pocit, že se vám daří, stejně to nemáte jisté," poznamenal Švýcar, jenž v druhém setu vedl 3:1, prohrál ale následujících pět gamů a tím i zápas.

Česká tenistka Květa Peschkeová získala se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou druhý letošní titul. Ve finále v Dauhá zdolaly 7:5, 6:7 a 10:8 americko-ruskou dvojici Liezel Huberová, Naďa Petrovová. Pro pětatřicetiletou fedcupovou reprezentantku Peschkeovou je dnešní deblový triumf 18. v kariéře.

Peschkeová se Srebotnikovou letos nehrály o titul pouze na Australian Open, kde vypadly v semifinále. Sezonu zahájily vítězstvím v Aucklandu a po finálových neúspěších v Sydney a Dubaji dnes slavily druhý triumf v roce, celkově čtvrtý společný.

Ve finále dvouhry se prvního titulu v sezoně dočkala Věra Zvonarevová. Ruská tenistka ve finále porazila světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska dvakrát 6:4.