Londýnské finále jak se patří. Federer vyzve Djokoviče

11. 11. 2012 23:00
Djokovič bude bojovat o svůj druhý titul z prestižního klání nejlepších tenistů světa. Federer o sedmý.
Novak Djokovič.
Novak Djokovič. | Foto: Reuters

Londýn -  Ve finále tenisového Turnaje mistrů v Londýně se utkají světová jednička proti dvojce.  Srb Novak Djokovič v semifinále otočil duel s Argentincem Juanem Martínem del Potrem a zvítězil po setech 4:6, 6:3 a 6:2. Švýcar Roger Federer vyřadil Brita Andyho Murrayho po setech 7:6 a 6:2.

Djokovič v utkání nezačal dobře. V prvním setu přišel o devátý gem při vlastním podání a to rozhodlo o vítězi úvodní sady. V druhém dějství sice Del Potro opět jako první získal brejk, ale nedokázal ho potvrdit.

Naopak koncovku setu zvládl lépe Srb a utkání srovnal na 1:1. V rozhodující sadě Djokovič odskočil hned při třetím gemu a ve zbytku zápasu už soupeři povolil jedinou hru.

To klání mezi Federerem a Murraym nabídlo drama jen v prvním setu. Brit se dostal hned na začátku do vedení 2:0 a náskok si držel až do stavu 4:2. Pak se muž číslo dva oklepal a vyrovnal na 4:4. Sada dospěla do zkrácené hry a v něm nakonec vyhrál Švýcar.

Murraymu se v drumém dějství přestalo dařit a více kazil. Federer odskočil do vedení 3:1, brzy přidal i druhý brejk a dovedl utkání do vítězného konce.

Srbský hráč si o titul z Turnaje mistrů zahraje podruhé v kariéře a může navázat na svůj triumf z roku 2008. Federer bude útočit už na sedmé vítězství mezi šampiony.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (dotace 5,5 milionu liber, tvrdý povrch):

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - Del Potro (6-Arg.) 4:6, 6:3, 6:2, Federer (2-Švýc.) - A. Murray (3-Brit.) 7:6 (7:5), 6:2

Čtyřhra - semifinále:

Bhúpathí, Bopanna (5-Indie) - Paes, Štěpánek (3-Indie/ČR) 4:6, 6:1, 12:10, M. López (6-Šp.) - Marray, Nielsen (8-Brit./Dán.) 6:4, 6:3.