Čeští tenisté budou bojovat o finále v Poreči na antuce

Sport Sport, ČTK, Red Spo
27. 7. 2009 21:45
Čeští tenisté se představí na Istrii
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Záhřeb - Na antukových kurtech v Poreči budou čeští tenisté bojovat proti Chorvatsku o postup do finále Davisova poháru.

Místo a povrch semifinálového utkání, které se uskuteční v týdnu po US Open od 18. do 20. září, v pondělí oznámil na svých internetových stránkách Chorvatský tenisový svaz.

"Místo je pro nás překvapením, protože vše směřovalo k tomu, že se bude hrát ve Splitu," řekl český kapitán Jaroslav Navrátil.

Čtěte dále: Proti Čechům máme velkou šanci, radují se Chorvaté

"V Poreči je areál s nižší kapacitou, což je pro nás možná výhodou, protože jsme si mysleli, že budou chtít hrát před velkou návštěvou," uvedl a doufá, že na Istrii dorazí také hodně českých fanoušků.

I chorvatská média spekulovala o tom, že se semifinále bude hrát ve Splitu stejně jako v roce 2005, kdy tam Ivan Ljubičič s Mariem Ančičem porazili Rusko 3:2 a pak na Slovensku získali poprvé salátovou mísu.

"Split byl favoritem číslo jedna," konstatoval chorvatský Sport.

Chorvaté si dokonce vyžádali prodloužení lhůty na oznámení místa utkání.

"Po dlouhých jednáních svaz rozhodl, že Chorvatsko bude hrát proti České republice v Poreči v hale Žatika, která letos již úspěšně uspořádala dva daviscupové zápasy," stojí v prohlášení chorvatského svazu. V Poreči s kapacitou 4000 míst letos Ivo Karlovič a Marin Čilič porazili Chile a ve čtvrtfinále také Američany.

Že se bude hrát na antuce, překvapením není. Na stejném povrchu Chorvaté vyřadili i tým USA. "To jsme předpokládali," řekl Navrátil, který bude znovu spoléhat na dvojici Berdych, Štěpánek.

 

Právě se děje

před 34 minutami

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy