Berdych ´ztratil´ vyhraný zápas. Federer sérii zlomil

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
14. 8. 2010 3:50
Do semifinále naopak postoupil deblista Čermák
Oproti Wimbledonu a turnaje v Miami se tentokrát radoval Federer
Oproti Wimbledonu a turnaje v Miami se tentokrát radoval Federer | Foto: Reuters

Praha - Tomáš Berdych nedokázal navázat na Rafaela Nadala, kterému se dosud jako jedinému tenistovi podařilo třikrát v řadě porazit rekordmana v počtu grandslamových titulů (16) a zřejmě nejlepšího tenistů všech dob Rogera Federera.

Berdych měl ve čtvrtfinále turnaje Masters v Torontu k dokonání 'Fedex-hattricku' velmi blízko. V rozhodujícím setu vedl dokonce už 5:2 a za stavu 5:3 podával na vítězství, švýcarský tenista se však obdivuhodně vzchopil.

Srovnal stav na 5:5 a v tie-breaku se Berdychovi pomstil za letošní prohry v osmifinále v Miami a čtvrtfinále Wimbledonu. Berdych sice ze stavu 0:4 vyrovnal na 5:5, rozhodující míč při svém podání poslal do autu.

Nakonec po dvou hodinách a 40 minutách vyhrál v poměru 6:3, 5:7 a 7:6 (5). Zároveň tak upravil bilanci vzájemných zápasů na 9:3 ve svůj prospěch.

Zápas nabídl tenis té nejvyšší kvality a v mnoha momentech byl jen pro silné povahy. Zatímco za stavu 3:6 a 5:5 byl Berdych blízko porážky, když odvrátil tři brejkboly, ve třetím setu ho za stavu 5:3 několikrát dělily dva míče od vítězství.

V semifinále na třetího nasazeného Federera čeká dvojka Novak Djokovič ze Srbska, který porazil Jeremyho Chardyho z Francie 6:3 a 6:2.

Murray ukončil sérii Nalbandiana, postoupil i Nadal

Andy Murray ukončil jedenáctizápasovou vítěznou sérii argentinského tenisty Davida Nalbandiana. Britský obhájce titulu v Torontu zvítězil za 69 minut dvakrát 6:2.

Zklamaný David Nalbandian
Zklamaný David Nalbandian | Foto: Reuters

Nalbandian tak byl poražen poprvé po svém návratu na okruh ATP po dlouhodobé léčbě zranění. Vyhrál všechny zápasy ve čtvrtfinále Davis Cupu v Rusku a před týdnem ovládl turnaj ve Washingtonu.

Murray, který Nalbandiana porazil ve třetím vzájemném duelu poprvé, se v semifinále utká se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem ze Španělska. Ten v dramatickém zápase udolal Němce Philippa Kohlschreibera po setech 3:6, 6:3 a 6:4.

Do semifinále postoupil také český deblista František Čermák, který spolu se slovenským tenistou Michalem Mertiňákem porazil světové jedničky Daniela Nestora z Kanady a Nenada Zimonjiče ze Srbska 6:3 a 7:6.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Federer (3-Švýc.) - Berdych (7) 6:3, 5:7, 7:6 (7:5), Nadal (1-Šp.) - Kohlschreiber (Něm.) 3:6, 6:3, 6:4, Djokovič (2-Srb.) - Chardy (Fr.) 6:2, 6:3, Murray (4-Brit.) - Nalbandian (Arg.) 6:2, 6:2.
Semifinálové dvojice: Djokovič - Federer, Nadal (1-Šp.) - Murray (4-Brit.)