Berdych drží formu. Rama sestřelil za 54 minut

Český tenista Tomáš Berdych pokračuje v dobrých výkonech z posledních dnů.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Dubaj - Český tenista Tomáš Berdych i v Dubaji potvrzuje, že má v posledních týdnech formu.

V prvním kole totiž finalista nedávného turnaje v Marseille zametl s Američanem Rajeevem Ramem za 54 minut při skóre 6:1, 6:3.

Ani jednou přitom neztratil svůj servis a i když mu moc nešlo první podání (54%), zajistil si postup do druhého kola.

V něm se utká s Němcem Tobiasem Kamkem, který přehrál Michaila Kukuškina 4:6, 6:4, 6:4.

Vzájemný zápas spolu tito Berdych a Kamke zatím sehráli jen jeden. V roce 2010 v Basileji triumfoval ve dvou setech Němec, který je aktuální světovou devadesátkou.

Na rozdíl od Berdycha se dnes nedařilo Janu Hájkovi, který sice vyhrál první set nad Dimitrijem Tursunovem, ale nakonec utkání prvního kola prohrál 6:4, 1:6, 2:6.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2 miliony dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Berdych (3-ČR) - Ram (USA) 6:1, 6:3, Tursunov (Rus.) - Hájek (ČR) 4:6, 6:1, 6:2, Del Potro (4-Arg.) - Baghdatis (Kypr) 4:6, 6:4, 7:6 (7:4), Davyděnko (Rus.) - Tipsarevič (6-Srb.) 6:0, 7:5, Hanescu (Rum.) - Tomic (Austr.) 3:2 skreč, Kamke (Něm.) - Kukuškin (Kaz.) 4:6, 6:4, 6:4, Granollers - Montaňés (oba Šp.) 6:3, 6:1.