1. 3. 2012 13:14
Berdych - Murray 3:6, 5:7, Federer - Južnyj 6:3, 6:4
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Dubaj - Tomáš Berdych si na tenisovém turnaji v Dubaji semifinále nezahraje. Český tenista skončil na raketě čtvrtého hráče světa Brita Andyho Murrayho, jemuž ve čtvrtfinále podlehl po setech 3:6 a 5:7.

Berdych na Murrayho nestačil teprve podruhé v kariéře, třikrát ho dokázal zdolat. Porážku se skotským tenistou zažil naposledy před sedmi lety v Paříži.

Duel mezi Berdychem a Murraym jsme sledovali ŽIVĚ
Sestry Plíškovy v Malajsii favoritky nezaskočily

Tentokrát doplatil světový hráč číslo sedm na vlažnější úvod, kvůli němuž odevzdal Murraymu první sadu. Hned ve druhé hře totiž prohrál své podání a v celém průběhu úvodního setu nedokázal Britovi oplatit stejnou mincí.

Andy Murray.
Andy Murray. | Foto: Reuters

Na centrálním kurtu Aviation Clubu se Berdych ve druhém setu rozehrál k mnohem lepšímu výkonu. A to i přesto, že hned v první hře druhé sady prohrál své podání podruhé. Sám však Murraymu sebral servis ve čtvrté hře a poté oba hráči ztratili své podání ještě jednou.

Klíčové momenty tak přišli až za stavu 5:5. Murray proměnil hned první šanci k brejku a šel podávat na vítězství v zápase. Poslední gem zvedal diváky ze sedadel. Berdych úžasně bojoval a odvrátil postupně šest mečbolů soupeře. Poté ho sporným rozhodnutím obral o brejkbol rozhodčí a rozhozený Čech už sedmý mečbol vymazat nedokázal.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 1,700.475 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:
Murray (3-Brit.) - Berdych (5-ČR) 6:3, 7:5, Federer (2-Švýc.) - Južnyj (Rus.) 6:3, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Tipsarevič (7-Srb.) 6:1, 7:6 (8:6), Del Potro (8-Arg.) - Tsonga (4-Fr.) 7:6 (7:1), 6:2.

Semifinálové dvojice: Djokovič - Murray, Del Potro - Federer.