reklama
 
 

Bauer: Lyže hodit do lesa... Chci medaili ze štafety

22. 2. 2009 20:30
Dnes to patřilo někomu jinému, řekl Bauer po 25. místě

Liberec - Druhý závod běžců na lyžích na mistrovství světa v Liberci medailovou radost českým fanouškům nepřinesl. Lukáš Bauer sice dělal, co mohl, ale na bruslařské půlce skiatlonu ho zradily lyže a nakonec doběhl až pětadvacátý.

"S výkonem jsem spokojený, s výsledkem vůbec ne," hodnotil lakonicky své druhé vystoupení na šampionátu Lukáš Bauer.

Lyžař z Božího Daru na rozdíl od stříbrné klasické patnáctky vsadil se svým týmem na klasický vosk oproti mikrokontaktu, což se v případě českého reprezentanta nakonec ukázalo jako nepříliš ideální volba.

Čtěte více:
Northug ovládl skiatlon. Koukal se blýskl, Bauer ne
Lest pomohla ke stříbru. Bauer měnil nečekaně lyže

"V klasice to bylo super, ale po prvním kole bruslení mi to jelo míň a míň," smutnil Bauer.

Ale i kvůli znovu skvělým fanouškům, kterých se v neděli sešlo podle pořadatelů na 17 tisíc, to nechtěl vzdát.

Bojoval jsem až do konce

"Snažil jsem se bojovat, i když se mi vůbec nechtělo ani na ten závod jít," usmíval se vicemistr světa. Vývoj závodu ho nijak nezaskočil, v rozhodujících momentech však nebyl na tom správném místě a v ideální formě.

"Věděl jsem, že se bude rozhodovat v posledních dvou okruzích. Nechtěl jsem jít moc dopředu a snažil jsem se šetřit síly," popisoval svou taktiku Bauer.

V klasickém úseku mu to dařilo výborně, v jednu chvíli byl dokonce v čele balíku.

"Tam jsem si s nimi docela pohrával," podotkl. V méně oblíbené volné technice mu ale nejely ideálně lyže a v posledních dvou okruzích definitivně ztratil kontakt s nejlepšími.

"Ale vybrali jsme s Fousem (Vít Fousek - Bauerův servisman - pozn. aut.) ty nejlepší, které jsme měli. Dneska to prostě stálo při někom jiném," svěřil se Bauer.

Podívejte se:
Radost i smutek skokanů nad Libercem obrazem

Štafeta chce fanouškům dojet pro medaili

"Byl jsem jako na gumě, která se postupně natahovala," komentoval závěr závodu. "Navíc jsem se tam před předposledním kolem nechal zavřít," dodal Bauer, který měl prý v jednu chvíli chuť zahodit lyže do lesa.

"Ale sponzorům by se to asi moc nelíbilo a navíc Fous (pozn. servisman) je na to docela háklivý," mohl se už Bauer usmát.

"Nevypouštěl jsem to kvůli divákům, kteří byli opět skvělí," poznamenal v neděli až třetí nejlepší z českých závodníků.

Výsledek jeho kolegů - devátého Martina Koukala a třináctého Jiřího Magála - dává českému týmu slušné vyhlídky do páteční štafety. "Kluci zajeli výborně," uznale pokyvoval Bauer.

"Rozhodně máme na to být do šestého místa, naším cílem je ale medaile. Moc bych chtěl se všemi stát na stupních vítězů," přeje si Lukáš Bauer.

autor: Ondřej Roubínek | 22. 2. 2009 20:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama