Bauer: Lyže hodit do lesa... Chci medaili ze štafety

Ondřej Roubínek
22. 2. 2009 20:30
Dnes to patřilo někomu jinému, řekl Bauer po 25. místě
Lukáši Bauerovi bruslařská část skiatlonu nevyšla.
Lukáši Bauerovi bruslařská část skiatlonu nevyšla. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Druhý závod běžců na lyžích na mistrovství světa v Liberci medailovou radost českým fanouškům nepřinesl. Lukáš Bauer sice dělal, co mohl, ale na bruslařské půlce skiatlonu ho zradily lyže a nakonec doběhl až pětadvacátý.

"S výkonem jsem spokojený, s výsledkem vůbec ne," hodnotil lakonicky své druhé vystoupení na šampionátu Lukáš Bauer.

Lyžař z Božího Daru na rozdíl od stříbrné klasické patnáctky vsadil se svým týmem na klasický vosk oproti mikrokontaktu, což se v případě českého reprezentanta nakonec ukázalo jako nepříliš ideální volba.

Lukáš Bauer projíždí kolem divácké tribuny.
Lukáš Bauer projíždí kolem divácké tribuny. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Northug ovládl skiatlon. Koukal se blýskl, Bauer ne
Lest pomohla ke stříbru. Bauer měnil nečekaně lyže

"V klasice to bylo super, ale po prvním kole bruslení mi to jelo míň a míň," smutnil Bauer.

Ale i kvůli znovu skvělým fanouškům, kterých se v neděli sešlo podle pořadatelů na 17 tisíc, to nechtěl vzdát.

Bojoval jsem až do konce

"Snažil jsem se bojovat, i když se mi vůbec nechtělo ani na ten závod jít," usmíval se vicemistr světa. Vývoj závodu ho nijak nezaskočil, v rozhodujících momentech však nebyl na tom správném místě a v ideální formě.

Bauer ze sebe vydal všechno v pátek i v neděli, na medaili to stačilo jen v pátek.
Bauer ze sebe vydal všechno v pátek i v neděli, na medaili to stačilo jen v pátek. | Foto: Ondřej Besperát

"Věděl jsem, že se bude rozhodovat v posledních dvou okruzích. Nechtěl jsem jít moc dopředu a snažil jsem se šetřit síly," popisoval svou taktiku Bauer.

V klasickém úseku mu to dařilo výborně, v jednu chvíli byl dokonce v čele balíku.

"Tam jsem si s nimi docela pohrával," podotkl. V méně oblíbené volné technice mu ale nejely ideálně lyže a v posledních dvou okruzích definitivně ztratil kontakt s nejlepšími.

"Ale vybrali jsme s Fousem (Vít Fousek - Bauerův servisman - pozn. aut.) ty nejlepší, které jsme měli. Dneska to prostě stálo při někom jiném," svěřil se Bauer.

Rakušan Wolfgang Loitzl mistrovský závod na středním můstku vyhrál. Stačilo mu k tomu skočit 103,5 metru v prvním a 99 metrů ve druhém kole.
Rakušan Wolfgang Loitzl mistrovský závod na středním můstku vyhrál. Stačilo mu k tomu skočit 103,5 metru v prvním a 99 metrů ve druhém kole. | Foto: Ondřej Besperát
Podívejte se:
Radost i smutek skokanů nad Libercem obrazem

Štafeta chce fanouškům dojet pro medaili

"Byl jsem jako na gumě, která se postupně natahovala," komentoval závěr závodu. "Navíc jsem se tam před předposledním kolem nechal zavřít," dodal Bauer, který měl prý v jednu chvíli chuť zahodit lyže do lesa.

"Ale sponzorům by se to asi moc nelíbilo a navíc Fous (pozn. servisman) je na to docela háklivý," mohl se už Bauer usmát.

"Nevypouštěl jsem to kvůli divákům, kteří byli opět skvělí," poznamenal v neděli až třetí nejlepší z českých závodníků.

Výsledek jeho kolegů - devátého Martina Koukala a třináctého Jiřího Magála - dává českému týmu slušné vyhlídky do páteční štafety. "Kluci zajeli výborně," uznale pokyvoval Bauer.

"Rozhodně máme na to být do šestého místa, naším cílem je ale medaile. Moc bych chtěl se všemi stát na stupních vítězů," přeje si Lukáš Bauer.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy