10. 3. 2008 16:30
Podívejte se na kuriózní VIDEO
Shaquille O'Neill
Shaquille O'Neill | Foto: Reuters

Phoenix - Fanoušci basketbalového Phoenixu zažili v neděli vydařené odpoledne. Místní tým přehrál v nádherném zápase zámořské NBA soupeře ze San Antonia 94:87. Kvalitním výkonem k tomu přispěl i nestárnoucí Shaquille O'Neill.

Obrovitý pivot Suns ukázal, že jeho přestup z Miami, který mnozí skalní fanoušci Phoenixu kritizovali, byl správným krokem. Kromě výborných statistik si "Shaq" v průběhu utkání připsal i jeden hodně kuriózní moment.

V polovině třetí čtvrtiny běžel za ztraceným míčem, a jelikož svých téměř 150 kilo již nemohl na hrací ploše udržet, nezbylo mu, než skočit přímo mezi diváky.

Když navíc v první řadě uviděl dvě malé děti, ve zlomku vteřiny se rozhodl, že jim ublížit nemůže, a jednal. Odrazil se a "doplachtil" až do třetí řady sedaček. Tam bohužel zasáhl loktem jednoho z diváků.

Podívejte se na O'Neillův skok:

"Myslím, že jsem trefil jednoho chlápka," popsal svůj let O'Neill na stránkách nba.com. "Hlavně jsem nechtěl ublížit těm dětem." Skok to byl ale opravdu mimořádný, je vidět, že i ve svých šestatřiceti letech, má Shaquille stále kvalitní odraz.

Své umění však předvedl zejména na palubovce. V utkání zaznamenal 14 bodů a 16 doskoků a zastínil největší hvězdu Spurs Tima Duncana.

O'Neillovy dvě zblokované střely navíc přepisovaly rekordy. "Shaq" se stal teprve třetím hráčem historie, jenž si připsal v kariéře 26 tisíc bodů, 11 a půl tisíce doskoků a dva a půl tisíce bloků. Před ním už jsou jen legendy Kareem-Abdul Jabaar a Hakeem Olajuwon.

Díky skvělé koncovce, kdy v závěrečných necelých čtyř minutách povolili hráči Phoenixu svému soupeři pouhé dva body a sami jich nastříleli čtrnáct, zvítězili domácí nakonec 94:87 a ukázali, že jsou jedním z favoritů letošní NBA.