Svátek s USA, kosení favoritů, boj s titány. Připomeňte si basketbalovou senzaci

Jaromír Bohačík (vlevo) a Vojtěch Hruban slaví postup ze základní skupiny.
Bravurní jízda svěřenců trenéra Ronena Ginzburga jistým způsobem začala u legendárního Kobeho Bryanta, který Čechy poslal do skupiny s USA, Tureckem a Japonskem.
Američané dorazili na mistrovství světa bez největších hvězd. Chyběl třeba James Harden nebo Anthony Davis. Přesto Češi brali zápas s favoritem jako velký svátek.
Všichni věděli, že půjde především o skóre. Většina sázkových kanceláří na výhru USA ani nevypsala kurz. Tak jistá byla. Nakonec Ginzburgovi svěřenci prohráli přijatelným rozdílem - 67:88.
Následně odehráli Češi, dá se říct, unikátní zápas. Pouze proti Japonsku nastoupili jako výrazní favorité. A leckdy nevděčnou roli zvládli. Zvítězili 89:76 a udrželi naději na senzační postup.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
17. 9. 2019 10:20
Připomeňte si nečekanou jízdu českých basketbalistů za šestým místem na mistrovství světa.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Útočník Teplý podepsal v NHL nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Český hokejový útočník Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem, které si ho vybralo ve čtvrtém kole loňského draftu NHL ze 105. místa. Osmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který odehrál poslední sezonu za tým Winnipeg Ice v juniorské WHL, oznámil dohodu obou stran na svém instagramovém účtu.

"Jsem moc šťastný a cítím se poctěný, že jsem svůj první kontrakt v NHL podepsal s Blackhawks. Chci poděkovat všem lidem okolo sebe, kteří mi pomohli dostat se až sem. Nikdy bych to nedokázal bez mé rodiny, kamarádů a Winnipegu Ice. Také nemohu zapomenout na můj milovaný tým v Havlíčkově Brodu," okomentoval velký okamžik kariéry Teplý.

Účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Ostravě a Třinci, kde si za pět startů připsal stejný počet nahrávek, prošel postupně všemi mládežnickými výběry reprezentace. Během ročníku 2018/19 nastoupil v dresu Liberce do 15 extraligových utkání.

V poslední sezoně už Teplý zářil v barvách Ice. Za 53 zápasů si připsal 63 bodů díky 29 gólům a 34 nahrávkám, což znamenalo nejlepší produktivitu ze všech nováčků ve WHL.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy