Keňa může mít problém s dopingem. Další nález má vítěz aténského maratonu Kalalei

ČTK ČTK
7. 8. 2018 19:01
Keňský běžec Kalalei má dopingový nález. Jedná se už o třetího sportovce z této země za posledních deset dní.
Testy na doping.
Testy na doping. | Foto: ČTK

Nairobi - Keňský běžec Samuel Kalalei, vítěz loňského maratonu v Aténách, měl pozitivní výsledek dopingové zkoušky. Během posledních deseti dnů je to podle mezinárodní federace IAAF už třetí atlet z této africké země, který neprošel dopingovým testem.

Čtyřiadvacetiletý Kalalei měl na začátku června nález krevního dopingu EPO a komise pro bezúhonnost atletiky mu zastavila činnost. Podobně v minulých dnech dopadli také sprinter Boniface Mweresa a vytrvalkyně Lucy Kabuuová, někdejší vítězka Her Commonwealthu. Ta neprošla dopingovou zkouškou po dubnovém maratonu v Miláně, který vyhrála.

Keňa spolu s Etiopií, Běloruskem a Ukrajinou patří podle IAAF mezi země s největším rizikem užívání dopingu. V současnosti má kvůli nálezu EPO zastavenou činnost například i hvězdný mílař Asbel Kiprop, olympijský vítěz z roku 2008 a trojnásobný mistr světa.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy