Keňa může mít problém s dopingem. Další nález má vítěz aténského maratonu Kalalei

ČTK ČTK
7. 8. 2018 19:01
Keňský běžec Kalalei má dopingový nález. Jedná se už o třetího sportovce z této země za posledních deset dní.
Testy na doping.
Testy na doping. | Foto: ČTK

Nairobi - Keňský běžec Samuel Kalalei, vítěz loňského maratonu v Aténách, měl pozitivní výsledek dopingové zkoušky. Během posledních deseti dnů je to podle mezinárodní federace IAAF už třetí atlet z této africké země, který neprošel dopingovým testem.

Čtyřiadvacetiletý Kalalei měl na začátku června nález krevního dopingu EPO a komise pro bezúhonnost atletiky mu zastavila činnost. Podobně v minulých dnech dopadli také sprinter Boniface Mweresa a vytrvalkyně Lucy Kabuuová, někdejší vítězka Her Commonwealthu. Ta neprošla dopingovou zkouškou po dubnovém maratonu v Miláně, který vyhrála.

Keňa spolu s Etiopií, Běloruskem a Ukrajinou patří podle IAAF mezi země s největším rizikem užívání dopingu. V současnosti má kvůli nálezu EPO zastavenou činnost například i hvězdný mílař Asbel Kiprop, olympijský vítěz z roku 2008 a trojnásobný mistr světa.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy