Hladový vrhač, usměvavé trio a mladé naděje. Čeští atleti chtějí v Glasgow překvapit

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
1. 3. 2019 6:31
V srpnu získala česká atletika na ME v Berlíně tři medaile, jenže chůze, oštěp i maraton v programu halového šampionátu chybí. Navíc budou chybět Pavel Maslák, Zuzana Hejnová nebo Jakub Holuša. I tak budou mít Češi vedle vrhače Tomáše Staňka nebo silného mílařského zastoupení na halovém mistrovství Evropy v Glasgow spoustu želízek, která mohou překvapit. Podívejte se, kdo bude českou atletiku ode dneška do neděle reprezentovat.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Eliška Klučinová, pětiboj

Třicetiletá vícebojařka z Prahy je českou atletickou stálicí. Ve sbírce má bronzovou medaili z domácího halového ME před čtyřmi lety, vloni byla na světovém šampionátu v hale v Birminghamu čtvrtá.

Letos absolvovala dva pětiboje a na mezinárodním utkání v Cardiffu obsadila koncem ledna druhé místo výkonem 4255 bodů, ale se svými výkony tam nebyla úplně spokojená. Vloni Klučinová celou letní sezonu promarodila, a také proto je její vystoupení v Glasgow trochu neznámou.

Nicméně pokud za poslední měsíc zvládla vyladit formu, mohla by "Elza" zabojovat o umístění v první pětce. Její program začíná již dnes v 11 hodin šedesátkou s překážkami. Následovat budou výška, koule, dálka a osmistovka. To vše v jeden den. 

 

Právě se děje

před 43 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy