Hladový vrhač, usměvavé trio a mladé naděje. Čeští atleti chtějí v Glasgow překvapit

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
1. 3. 2019 6:31
V srpnu získala česká atletika na ME v Berlíně tři medaile, jenže chůze, oštěp i maraton v programu halového šampionátu chybí. Navíc budou chybět Pavel Maslák, Zuzana Hejnová nebo Jakub Holuša. I tak budou mít Češi vedle vrhače Tomáše Staňka nebo silného mílařského zastoupení na halovém mistrovství Evropy v Glasgow spoustu želízek, která mohou překvapit. Podívejte se, kdo bude českou atletiku ode dneška do neděle reprezentovat.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Eliška Klučinová, pětiboj

Třicetiletá vícebojařka z Prahy je českou atletickou stálicí. Ve sbírce má bronzovou medaili z domácího halového ME před čtyřmi lety, vloni byla na světovém šampionátu v hale v Birminghamu čtvrtá.

Letos absolvovala dva pětiboje a na mezinárodním utkání v Cardiffu obsadila koncem ledna druhé místo výkonem 4255 bodů, ale se svými výkony tam nebyla úplně spokojená. Vloni Klučinová celou letní sezonu promarodila, a také proto je její vystoupení v Glasgow trochu neznámou.

Nicméně pokud za poslední měsíc zvládla vyladit formu, mohla by "Elza" zabojovat o umístění v první pětce. Její program začíná již dnes v 11 hodin šedesátkou s překážkami. Následovat budou výška, koule, dálka a osmistovka. To vše v jeden den. 

 

Právě se děje

před 42 minutami

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy