Hladový vrhač, usměvavé trio a mladé naděje. Čeští atleti chtějí v Glasgow překvapit

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
1. 3. 2019 6:31
V srpnu získala česká atletika na ME v Berlíně tři medaile, jenže chůze, oštěp i maraton v programu halového šampionátu chybí. Navíc budou chybět Pavel Maslák, Zuzana Hejnová nebo Jakub Holuša. I tak budou mít Češi vedle vrhače Tomáše Staňka nebo silného mílařského zastoupení na halovém mistrovství Evropy v Glasgow spoustu želízek, která mohou překvapit. Podívejte se, kdo bude českou atletiku ode dneška do neděle reprezentovat.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Eliška Klučinová, pětiboj

Třicetiletá vícebojařka z Prahy je českou atletickou stálicí. Ve sbírce má bronzovou medaili z domácího halového ME před čtyřmi lety, vloni byla na světovém šampionátu v hale v Birminghamu čtvrtá.

Letos absolvovala dva pětiboje a na mezinárodním utkání v Cardiffu obsadila koncem ledna druhé místo výkonem 4255 bodů, ale se svými výkony tam nebyla úplně spokojená. Vloni Klučinová celou letní sezonu promarodila, a také proto je její vystoupení v Glasgow trochu neznámou.

Nicméně pokud za poslední měsíc zvládla vyladit formu, mohla by "Elza" zabojovat o umístění v první pětce. Její program začíná již dnes v 11 hodin šedesátkou s překážkami. Následovat budou výška, koule, dálka a osmistovka. To vše v jeden den. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy