Trojnohý běh, Shakespeare a další rarity. Projděte si výstavu, co poutá na atletickou událost roku

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 6. 2018 6:46
V Ostravě se poprvé v historii Česka a teprve potřinácté celkem utkají světoví atleti na unikátním týmovém Kontinentálním poháru. Na začátku září zde proti sobě budou soupeřit atleti v dresech Evropy, Ameriky, Afriky a Austrálie a Oceánie na světovém klání, které je nástupcem Světového poháru. Na jejich souboje má za úkol připoutat pozornost výstava, kterou otevřely české atletické hvězdy v nákupním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. Na netradiční expozici si prohlédnete i víc jak sto let staré medaile, dozvíte se, jak vypadala medaile za trojnohý závod nebo kde bylo prvně použito slovo olympionik. Dohromady je ve vitrínách na dvě stě unikátních dresů, medailí a pohárů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy