Trojnohý běh, Shakespeare a další rarity. Projděte si výstavu, co poutá na atletickou událost roku

Podívejte se na otevření zvláštní výstavy.
V Ostravě se sešly atletické hvězdy.
V prvním patře nákupního centra Nová Karolina za zvětšenou Bárou Špotákovou.
Nebo dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek, Australanka Jana Pittmanová, která odevzdala svou zlatou medaili z mistrovství světa z roku 2003.
Komu tyto artefakty věnovali? Právě otvírané atletické výstavě pořádané Mezinárodní atletickou federací.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 6. 2018 6:46
V Ostravě se poprvé v historii Česka a teprve potřinácté celkem utkají světoví atleti na unikátním týmovém Kontinentálním poháru. Na začátku září zde proti sobě budou soupeřit atleti v dresech Evropy, Ameriky, Afriky a Austrálie a Oceánie na světovém klání, které je nástupcem Světového poháru. Na jejich souboje má za úkol připoutat pozornost výstava, kterou otevřely české atletické hvězdy v nákupním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. Na netradiční expozici si prohlédnete i víc jak sto let staré medaile, dozvíte se, jak vypadala medaile za trojnohý závod nebo kde bylo prvně použito slovo olympionik. Dohromady je ve vitrínách na dvě stě unikátních dresů, medailí a pohárů.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy