Vakoč cítí formu, po Tour ale na olympiádu nepojede. Žádná dohoda za tím není, smutní

ČTK ČTK
24. 6. 2021 7:12
Jeden z nejlepších domácích cyklistů Petr Vakoč byl zklamaný, když zkraje týdne zjistil, že není v nominaci do Tokia a jeho touha po účasti na letošních olympijských hrách tak vzala za své. Osmadvacetiletý jezdec belgické stáje Alpecin-Fenix přitom věřil, že má dostatečnou výkonnost na to, aby mohl navázat na účast v Riu de Janeiro před pěti lety.
Petr Vakoč
Petr Vakoč | Foto: Alexandr Kliment

Již delší dobu se hovořilo nahlas o tom, jak by mohla trať v Japonsku sedět Zdeňku Štybarovi. Bývalý Vakočův parťák ze stáje Deceuninck-Quick Step se opravdu dočkal a mezi vyvolenou trojicí nominovaných silničářů nechybí. Další dvě místa pro sebe však uzmuli jezdci nejlepší domácí stáje Elkov-Kasper Michal Schlegel a šampion z nedělního závodu s hromadným startem na mistrovství republiky Michael Kukrle, jenž obsadí i jedno volné místo v časovce.

Po Vakočovi přes jeho všestrannost trenér Tomáš Konečný možná trochu překvapivě nesáhl. "Bylo to zklamání. Není za tím žádná dohoda, že bych třeba nechtěl z nějakého důvodu jet. Usiloval jsem určitě o start a doufal, že se to povede. Věřil jsem, že si tu nominaci zasloužím. Mrzí mě to, těžko k tomu říkat něco víc," řekl dnes Vakoč ČTK.

Klíčovou roli patrně sehrál právě silniční závod na šampionátu ve slovenských Bánovcích nad Bebravou. Vakoč v pozici obhájce bronzu skončil jednapadesátý. Kukrle zvítězil, Schlegel dojel sedmnáctý.

"Už jsem k tomu říkal, že mi přijde trošku nešťastné, když se tak moc lišila trať mistráku a té na olympijských hrách. Ta na Slovensku hodně nahrávala týmové taktice Elkovu. A pro nás - jednotlivé kluky z WorldTour - bylo prakticky nemožné s tím v takovém závodě něco dělat. Stavět nominaci na tom mi přišlo hodně nešťastné," podotkl Vakoč.

Cítí přitom dobrou formu. Musel se ostatně co nejlépe připravit na sobotní start slavné Tour de France, kde letos bude v pelotonu jediným Čechem. "Jaro jsem měl dobré, pak mě sice trošku zbrzdilo zranění, ale už se zase cítím výborně. Přestože jsem měl týmové úkoly, bylo to snad i vidět na nedávném etapáku Kolem Švýcarska, kde jsem opět podával dobré výkony, i když jsem plnil týmové úkoly," připomněl Vakoč.

"Každopádně doufám, že se na to kluci dokážou dobře připravit a poprat se o nějaký dobrý výsledek," dodal k olympijskému závodu Vakoč.

 

Právě se děje

Další zprávy