VIDEO Bezmocní piloti rozbíjeli na vodě svoje formule

Radek Vičík Radek Vičík, Youtube.com
16. 3. 2013 11:10
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Sobotní kvalifikace na GP Austrálie formule 1 se změnila na holý boj o udržení auta na mokré silnici.
V Melbourne měli v sobotu problémy i ti nejlepší mistři volantu. | Video: youtube.com

Melbourne - Sobotní kvalifikace na GP Austrálie formule 1 se změnila na holý boj o udržení auta na mokré silnici. Nad Melbourne se totiž roztrhly mraky a okruh v Albert Parku byl celý pod vodou.

Jezdci tak odjeli pouze první část kvalifikace, v níž ovšem řada z nich bourala. Na videu se můžete podívat na problémy Estebana Guttiérezze (Sauber), Charlese Pica i Gieda van der Gardeho (oba Caterham). Zbytek kvalifikace byl  nakonec byl kvůli neregulérním podmínkám přesunut na neděli. Závodníky tak čeká náročný den, protože potom ještě musí odjet samotnou Velkou cenu.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. V tu dobu začala platit možnost registrace pro lidi nad 40 let.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

iRozhlas a Respekt: šéf vrbětického Imexu se v den výbuchu pohyboval poblíž hotelu, kde bydleli agenti ruské GRU

"Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Tam byli v té době ubytováni agenti ruské GRU Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, kteří jsou podezřelí ze zapojení do exploze muničního skladu," píšou servery iRozhlas a Respekt. S odkazem na zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování uvádí, že policisté Bernatíkův pohyb vypátrali pomocí dat z jeho mobilního telefonu. Právník šéfa Imexu trvá na tom, že tam "Bernatík ten den, ani nikdy jindy, nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal". 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 41 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy