Trénink formule 1 v Austinu: mlha, ztracený vrtulník i trest

ČTK ČTK
15. 11. 2013 22:46
Mistr světa Sebastian Vettel zajel nejrychlejší čas v dnešních trénincích na Velkou cenu USA v Austinu.
Nebe nad Austinem v pátek dopoledne zahalila hustá mlha, který se skoro dala krájet.
Nebe nad Austinem v pátek dopoledne zahalila hustá mlha, který se skoro dala krájet. | Foto: Vodafone McLaren Mercedes via Twitter

Austin - Mistr světa Sebastian Vettel zajel nejrychlejší čas v pátečních trénincích na Velkou cenu USA  formule 1 v Austinu.

Německý pilot Red Bullu ovládl odpolední jízdy, dopoledne mu patřilo až 18. místo.

Mlha svědčila Alonsovi

Úvodní trénink se ale odehrál v nestandardních podmínkách. Kvůli mlze se začalo se čtyřicetiminutovým zpožděním, po patnácti minutách pak byly jízdy na nějakou dobu přerušeny, protože nebyla na místě záchranářská helikoptéra.

Piloti se mohli vrátit na trať až poté, co vrtulník dosedl na heliport. Místo předepsaných devadesáti minut byla první tréninková sekce původně zkrácena na hodinu a nakonec se jelo zhruba jen 45 minut.

Nejrychlejší byl za těchto podmínek Španěl Fernando Alonso z Ferrari, Vettel byl o více než dvě sekundy pomalejší.

Odpoledne všem vládl šampion

Odpoledne se ale vše vrátilo ke starým pořádkům a na Vettela nikdo neměl. O 115 tisícin sekundy byl pomalejší jeho týmový kolega Mark Webber, třetí Nico Rosberg z Německa v Mercedesu už ztratil bezmála půl sekundy.

K nejrychlejším pilotům patřil i náhradník za Kimiho Räikkönena v Lotusu Heikki Kovalainen, který zajel pátý čas. Alonso se oproti dopoledním jízdám nezlepšil a ve druhé části jej devět jezdců předstihlo.

Těsně před Alonsem skončil Brit Jenson Button, který si v dopoledním tréninku vysloužil trest v podobě ztráty tří míst na startu nedělního závodu. Pilot McLarenu bude pykat za předjíždění při vyvěšených červených vlajkách.

Tréninky na Velkou cenu USA formule 1 v Austinu:

První trénink: 1. Alonso (Šp./Ferrari) 1:38,343, 2. Button (Brit./McLaren) -0,028, 3. Bottas (Fin./Williams) -0,045, 4. Gutiérrez (Mex./Sauber) -0,189, 5. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,314, 6. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,636.

Druhý trénink: 1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:37,305, 2. Webber (Austr./Red Bull) -0,115, 3. Rosberg -0,480, 4. Hamilton -0,653, 5. Kovalainen (Fin./Lotus) -0,768, 6. Gutiérrez -0,924.

 

Právě se děje

Další zprávy