Sázkaři v Austrálii dostanou zpět peníze vsazené na Webbera

Sport ČTK Sport, ČTK
25. 3. 2013 10:34
Podle sázkové společnosti není chyba Australana, že nevyhrál
Mark Webber.
Mark Webber. | Foto: Reuters

Sydney - Australská sázková kancelář se rozhodla vrátit peníze všem, kteří si před nedělní Velkou cenou formule 1 v Malajsii vsadili na vítězství Marka Webbera.

Australan o výhru přišel poté, co jeho stájový kolega z Red Bullu Sebastian Vettel v závěru ignoroval pokyny týmu a Webbera riskantním manévrem předjel. Bookmakeři akci pojmenovali "splátka spravedlnosti".

"Rozhodně není Markova chyba, že se Sebastian nedokáže řídit jednoduchými pokyny," uvedl Haydn Lane ze sázkové kanceláře sportsbet.com.au v tiskovém prohlášení.

Trojnásobný mistr světa Vettel se po závodě týmu i Webberovi omluvil, v boxech Red Bullu i na stupních vítězů ale přesto vládla mrazivá atmosféra. Vedení stáje hodlá incident ještě řešit.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy