Šampion F1 Vettel podepsal novou smlouvu s Red Bullem

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
14. 3. 2011 13:37
U rakouského týmu by měl zůstat do konce sezony 2014
Sebastian Vettel, úřadující šampion formule 1.
Sebastian Vettel, úřadující šampion formule 1. | Foto: Reuters

Barcelona - Úřadující mistr světa formule 1 Sebastian Vettel podepsal novou smlouvu u stáje Red Bull. Třiadvacetiletý Němec by měl u rakouského týmu působit minimálně do konce sezony 2014.

Krom prodloužení smlouvy by si měl Vettel přilepšit i na mzdě, za sezonu nyní dostane kolem dvanácti milionů eur.

Red Bull tak rázně utnul spekulace, že se talentovaný pilot po letošní sezoně, kdy mu končila původní smlouva, přesune k Ferrari. Ostatně sám Vettel nedávno uvedl, že se rozhodně od stáje, která mu pomohla k mistrovskému titulu, nikam nechystá.

Čtěte také:

Testy F1 v Barceloně ovládl Vettel, fanoušci však šíleli z Alonsa
Villeneuve o šampionu Vettelovi: Je to arogantní fracek

"Když se podíváte na můj cestovní pas, tak zjistíte, že mám ještě dost času si všechno promyslet," uvedl nedávno nejmladší šampion v dějinách formule 1.

"Jsem zde (v Red Bullu) velmi šťastný, jsme tu jedna velká rodina. Mám k Red Bullu velmi blízky vztah a jsem na to hrdý," dodal pro deník La Marca.

Zájem o prodloužení smlouvy cítil ze strany německého pilota i jeho stávající zaměstnavatel. "Obě strany chtěly ve spolupráci pokračovat, takže nejde o žádné překvapení. Kontrakt jsme prodloužili do konce roku 2014," uvedl poradce Red Bullu Helmut Marko.

Nový ročník formule 1 začne za čtrnáct dní v Austrálii. První závody sezony v Bahrajnu byl totiž kvůli politickým nepokojům v arabském světě zrušen.

 

Právě se děje

Další zprávy