Rossiho kopanec, finské přehmaty i hořící tahač. 20 bouraček roku

Podívejte se na výběr nejroztodivnějších bouraček ze závodů na dvou i čtyřech kolech v roce 2015. A nebojte se, všechna tato dramata mají šťastný konec!
Občas se utne i mistr tesař. Světový šampion z roku  Kimi Räikkönen měl letos hned několik takových momentů. Začal na Red Bullu Ringu, kde mu v prvním kole ustřelilo jeho Ferrari, což odnesla další bývalý mistr světa, Fernando Alonso v McLarenu.
"Iceman" pak v posledním kole GP Ruska sestřelil v boji o třetí místo krajana Valtteriho Bottas za volantem Williamsu. Räikkönen vjel příliš dravě vnitřní stopou do ostré levotočivé zatáčky a trefil bok monopostu svého krajana, jenž si netuše nic tak nečekaného držel svoji závodní stopu. Po kontaktu Williams odletěl mimo trať a sám pachatel se propadl na páté místo.
Ovšem o pár týdnů později v Mexiku Räikkönen poznal i to, jaké je být "na druhé straně". Bottas mu tentokrát nedaroval ani metr a jezdec Ferrari si urazil pravé zadní kolo.
Sergio Pérez poznal, jaké to být koly vzhůru. Při tréninku na GP Maďarska "škobrtnul" o obrubník a rázem kola jeho Force India opustila asfalt. Mexičan kromě chvilkového šoku neutrpěl žádnou větší újmu.
Foto: ČTK
Sport Sport
24. 12. 2015 7:59
Podívejte se na výběr nejroztodivnějších bouraček ze závodů na dvou i čtyřech kolech v roce 2015. A nebojte se, všechna tato dramata mají šťastný konec!

Více o motoristickém sportu čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy