Hamilton: Vettel měl v Abú Zabí obrovské štěstí

Radek Vičík Radek Vičík
5. 11. 2012 16:00
Nedělní spanilá jízda Sebastaina Vettela šokovala soupeře a potěšila šéfy týmu Red Bull.
Sebastian Vettel si užívá šampaňského na stupních vítězů v Abú Zabí.
Sebastian Vettel si užívá šampaňského na stupních vítězů v Abú Zabí. | Foto: Red Bull Racing - Vladimír Rys/Getty Images

Abú Zabí - Neuvěřitelný skok Sebastiana Vettela z chvostu startovního pole Velké ceny Abú Zabí až na stupně vítězů nedává světu formule 1 spát. Čím to, že obhájce titulu proměnil vyloučení z kvalifikace téměř ve svoji výhodu?

Lews Hamilton má jasno: Vettel měl prostě velkou dávku štěstí.

„Bylo neuvěřitelné, jak se zvedl. Musí to být nejšťastnější závodník formule 1, co znám,“ řekl pilot McLarenu, který sám kvůli technickým problém musel závod vzdát ze suverénní vedoucí pozice.

O štěstí hovořil také boss McLarenu Martin Whitmarsh, ale Vettelovi šéfové jsou jiného názoru. Podle Christiana Hornera to byl jeden z nejlepších závodů v Němcově kariéře.

„Odjel fenomenální závod. Jen se podívejte na to, kolik předjel aut. Byla to jedna z nejlepších Grand Prix jeho kariéry. Prostě si pro ten výsledek jel,“ rozplýval se první muž stáje Red Bull.

Po takovém výkonu a s náskokem deseti bodů před posledními dvěma Velkými cenami sezony už si sám Vettel věří, že v příštím závodě v Austinu může získat titul mistra světa.

„Viděli jste, jak rychle se věci mění. Ale my jsme teď na koni, auto je pekelně rychlé a už se těším na další dva závody. Věřím v titul a je to samozřejmě můj cíl,“ řekl 25letý lídr šampionátu, kterého 18. listopadu čeká jubilejní stá Grand Prix kariéry. Oslaví ji třetím titulem?

 

Právě se děje

Další zprávy