FOTO Sponzoři v motosportu: Erotika, Paris Hilton i pohřby

Když se v roce 1977 objevila na monopostu F1 Hesketh jen lehce oděná vnadná dívka, způsobilo to velký poprask. Prohlédněte si další opravdu zvláštní sponzory všech možných motoristických závodů.
Podobně rušno bylo v boxech GP Valencie silničních motocyklů v roce 2011, když do nich zavítala Paris Hilton. Bohatá dědička hotelového impéria si totiž v tom roce usmyslela sponzorovat tým ve třídě do 125 ccm, jehož největší hvězdou byl Maverick Viňales.
Italský pilot F1 Arturo Merzario se nebál žádných peněz, takže roku 1979 si na domácí Grand Prix v Monze nechal na zadní spoiler namalovat logo místní pohřební služby. Jen pro informaci, Merzario se dnes i ve svých 70 letech stále těší výbornému zdraví.
Když McLaren F1 před 18 lety vyhrál slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans, radovali si z toho také v Japonsku. Tamní klinika Tokyo Ueno Clinic byla hlavní sponzorem. Snad piloti Yannick Dalmas, Masanori Sekija a JJ Lehto nepotřebovali její služby  - specializuje se totiž na plastiky nejintimnějších partií pánského těla.
Jak už říkal Sigmund Freud, sex hýbe světem. Proto bylo jen otázkou času, kdy se v NASCAR objeví reklama na Viagru. V typické modré barvě tohoto "pánského" léku jezdil na začátku tohoto tisíciletí Mark Martin. O tom že by pilulku bral, nejsou žádné důkazy, ale výdrž má - jezdí i teď v 54 letech.
Foto: F1archive.com
Sport Sport
10. 8. 2013 10:00
Sehnat peníze na motoristický sport bylo těžké v každé době. Podívejte se, jací prapodivní sponzoři se objevili na monopostech formule 1, vozech NASCAR i závodní motorce.

Praha - Sehnat peníze na motoristický sport bylo těžké v každé době. Podívejte se, jací prapodivní sponzoři se objevili na monopostech formule 1, vozech NASCAR i závodní motorce.

 

Právě se děje

Další zprávy